‘Game of Thrones’ Dizisinin Ekranlarda En Çok Cinsel İçeriğe Sahip Olduğunu Gösteren 5 Eşcinsel Sex Sahnesi

‘Game of Thrones’ Dizisinin Ekranlarda En Çok Cinsel İçeriğe Sahip Olduğunu Gösteren 5 Eşcinsel Sex Sahnesi

Be first to like this.

This post is also available in: English Español Français Português Русский ไทย Українська 繁體中文

Editörün notu: Bu yazı, Game of Thrones’un 7. sezon finaline ilişkin spoiler içermektedir.

HBO’nun şiddet içeren fantezi dizisi Game of Thrones‘un sıkı bir takipçisiyim diyorsanız, 7. sezon finalinde, Jon Snow ve Daenerys Targaryen arasındaki seks sahnesi hoşunuza gitmiş olabilir. Dizinin fanları çiftin birlikteliğini şu üç nedenden dolayı sevinçle karşıladılar: 1) Dizinin en güçlü hükümdarlardan ikisini bir araya geldiği için; 2) Jon Snow karakterini canlandıran Kit Harington harika kalçalara sahip olduğu için; 3) Snow ya da Targaryen farkında olmadan ensest ilişki yaşadıkları için.

Neden hoşlanırsanız hoşlanın, Westeros’da aşk hikayelerinin çoğu heteroseksüellere yönelik ama eşcinsel seks sahneleri ile Game of Thrones, televizyonun en kapsamlı yapımlarından birisi haline geliyor. Dizideki bu gay, lezbiyen ve biseksüel birliktelikler, hoş bir his olmaktan çok hikaye ve karakterlerin ayrılmaz bir parçası olarak tanımlanıyor.

Biz de Game of Thrones‘daki en iyi beş eşcinsel sahneyi derleyip, hikayeleriyle ilgili içerik aktardık. Yine de bu sahnelerin bazıları hetero versiyonlarına göre daha hafifletilmiştir.

1. Doreah, Daenerys’e baştan çıkarmanın nasıl olacağını öğretiyor (Sezon 1, Bölüm 2)

Dizinin başlarında Daenerys, göçebe atlı-savaşçı toplum olan Dothraki hükümdarı Khal Drogo ile evleniyor; ama yeni kocasını nasıl memnun edebileceğinden emin olamıyor ve cariye Doreah’dan kendisine bazı beceriler öğretmesini istiyor. İki kadın çıplak olmamalarına, öpüşmemelerine ya da gerçek anlamda bir şey yapmamalarına rağmen, birlikte oldukları bu sahne eşcinsel seks heyecanını içinde barındırıyor ve izlerken Doreah sanki denese Daenerys’in onu büsbütün öpecekmiş (ya da daha fazlası) hissi uyandırıyor.
Daernerys’in kocası Khal Drogo’nun görünüşte masum gibi görünen bir cadı tarafından öldürülmesine rağmen, Daenerys Ejderhaların Annesi olma ve Westeros’un hükümdarı olmadaki uzun, zorlu yolda erkeklerin kalbini çalmaya devam etmekte. Ne yazık ki, onu bir kadınla birlikte olurken hiç görmedik, ama kim bilir belki de doğru kişiyle karşılaşınca, Doreah’ın ona öğrettiklerini kullanır.

2. Ros (Baelish ile birlikte) genelevde yeni kızı eğitiyor (Sezon 1, Bölüm 7)

Genelev çalıştırmak heralde kolay değildir (öyle varsayıyoruz): Mekanı temiz tutmak, reklamını yapmak ve yeni seks işçilerini eğitmeniz gereklidir. Olmadı “Littlefinger” Petyr Baelish’e sorarsınız, çünkü kendisi Kral’ın Şehri’ndeki en ünlü genelevlerden birisini işletiyor (yani işletiyordu, çünkü bu Stark kızları tarafından boğazı kesilmeden önceydi). Baelish müşterilerin (ve izleyicilerin) ne istediğini biliyor, öyle çok fazla çene çalmaya, gürültü yapmaya gerek yok diyor.

İzlediğiniz bu sahneden dolayı izleyicilerin “sexposition (sekspozisyonu)“ kelimesini ürettiğinden söz etmiş miydik? Bu terim, bir seks sahnesi boyunca bir çok hikaye bilgisinin aktarılması gibi bir anlama geliyor. Kabul edelim, Baelish’in söylediği çoğu şeyi görmezden geldiğimiz eylemi izlemekle meşguldük.

Baelish’in genelevi, entrika ve oyunlarla dolu olan, zaman zaman kraliyet misafirlerinin, casuslarının (Ros gibi) ve muhafızlarının yolunun düştüğü bir yer. Dizi boyunca bir kaç katilin ve fanatik dincinin de ziyaret etmişliği vardır.

3. Sör Loras Tyrell Kral Renley Baratheon’u reddediyor (Sezon 2, Bölüm 3)

Dizinin eşcinsel erkek izleyicileri, Sör Loras Tyrell’ı ve onun yarı-gizli sevgilisi Renly Baratheon’u görmekten memnundular. Loras bir düello şövalyesi ve Yüksekbahçe’nin tahtının varisiydi, Renly ise Demir Taht uğruna savaşan bir çok erkekten birisiydi. Bu iki aşık 2. sezon başlarında Loras helped Renly shave gibi çok özel zamanları paylaştılar, ama asıl üstteki sahnede öpüşüp, elleşip soyundular.

Ve o kahreden an. Sahne, Loras’ın Renly’nin bir kral olarak yeni kraliçeyi – yani Loras’ın kız kardeşi Margaery Tyrell’ı – hamile bırakması gerektiğini hatırlamasıyla sona erer. Allatan Margaery’nin gözü açık da – Renly’nin gay olduğunu anlıyor, hatta bebek sahibi olabilmek için Renly’e “istersen üçlü de yapabiliriz” diye teklifte bile bulunuyor.

Ama işte gel gör ki Renly gölge bir iblis tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülüyor, Loras ve Margaery de bir kaç sezon sonra hapsediliyor.

4. Oberyn, Ellaria ve Olyvar grup seks partisi yapıyor (Sezon 4, Bölüm 3)

Oberyn ve karısı Ellaria Kral’ın Şehri’ne geliyor ve yerel lezzetlerin tadına bakmadan önce biraz vakit geçiriyorlar. Buna Lord Baelish’in Kuzey’e gittiğinde yerine geçen yeni genelev yöneticisi Olyvar da katılıyor. Oberyn uygunsuz teklifi ilk yaptığında, Olyvar kendisinin menüde olmadığını söylüyor; ama Oberyn tekrar tekrar denediğinde, Olyvar bunun “pahalıya patlayacağını” söyleyerek kabul ediyor.

Oberyn Olyvar’a daha önce bir prensle birlikte olup olmadığını sorup ardından soyunmasını ve baştan çıkarıcı bir şekilde kasık arasını kavramasını emrediyor. Bu ilk birliktelikleri, Oberyn’nın yan odadaki sarhoş iki Lannister’ın şarkı söylemesiyle kısa kesiliyor; ama o ve Olyvar daha sonra Oberyn’nın karısı ve diğer iki seks işçisi ile beraber bir seks partili alemde yeniden buluşuyorlar.

Bu eğlence süresinde Oberyn biseksüelliğini şu şekilde açıklıyor: “Herkes dünyevi zevklerin yarısını kaçırıyor. Konu aşk olursa, taraf seçmem.” Bu sözler, biseksüel hayranlarının gözünde Oberyn’nın duruşunu güçlendirdi.
Daha sonra ölüm yargılamasında Dağ ile girdiği mücadelede kafası paramparça oldu; fakat karısı, esir alınıp zindanlarda ölüm işkencesi çekmeden önce, biseksüel deniz kaptanı Yara Greyjoy ile a steamy same-sex kiss anlarını paylaştı. Westeros’da hayat acımasızdır – fırsatın varken tadını çıkarmalısın.

5. Sör Loras Tyrell’in Olyvar ile olan yatak sohbeti (Sezon 5, Bölüm 1)

After-sex olduğu için bu son sahnede pek fazla seks görüntüsü yok. Loras ve Olyvar yatak çıkmadan önce biraz sohbet ediyorlar. Sonra Margaery Olyvar’ı kovmadan ve kendisininki ile kardeşinin bahtsız evlilik planlarını tartışmadan önce ikilinin sözlerini kesiyor.

Bu noktada Margaery, kurnaz ve gaddar Cersei Lannister’ın genç, neşeli ve hassas oğlu Tommen Baratheon ile evlidir. Kardeşi Loras, Margaery’nin kötü kayın validesi Cersei ile evlenip onu Yüksekbahçe’ye götürmedikçe, daha doğrusu Margaery Cersei’yi başka herhangi bir yere postalamadıkça, Cersei’ye saplanmıştır.

Maalesef Olyvar da, Margaery ve Loras’ı tuzağa düşüren Cersei’nin casusudur, daha sonra Yüce Rahip -militan dini bir mezhebin yerel lideri-
huzurundaki mahkemede oğlancılık ve yalancı şahitlikten dolayı iki kardeş aleyhinde tanıklık etmiştir. Buradan çıkaracağımız ders de; seks partnerinin seçerken dikkatli ol!

Quantcast