Bu Haftanın #HornetErkeği Engin, Farklı Kültürleri Keşfetmeye Takıntılı Bir Seyahat Tutkunu

Bu Haftanın #HornetErkeği Engin, Farklı Kültürleri Keşfetmeye Takıntılı Bir Seyahat Tutkunu

Be first to like this.

This post is also available in: العربية English Español Français Português ไทย

Bu haftaki #HornetErkeği, Türkiye’nin İstanbul şehrinden. 24 yaşındaki Engin, şu anda Türkiye’nin en kalabalık şehri ve kültür merkezinde yaşıyor, ancak daha önce Lizbon ve Moskova’yı evi olarak adlandırıyordu. Bir öğrenci olan Engin, üniversitede Görsel İletişim Tasarımı ve Sanat Yönetimi okumasının yanısıra, keşfederek ve yerel halkla birlikte yaşayarak dünyayı gezmekle ilgili bir belgesel film üzerinde çalışıyor.

Hornet kullanıcı adı @traveler_guy (gezgin çocuk)’ın da gösterdiği gibi, Engin’in çalışması onun tutkusu. “Seyahat benim için bir zorunluluktur” diye anlatıyor. “Seyahat etmeyi bırakamam, çünkü beni yeniliyor. Benim alanım olduğu için ayrıca tasarıma da bağımlıyım.”

Takıntısının sonucu olarak bu kadar çok gezen Engin’in , boş zamanlarını zaten bildiği dilleri mükemmelleştirmek için harcaması hiç de şaşırtıcı değil. Kaç tane olduğunu sorabilirsiniz. Engin beş dil biliyor: Rusça, Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Portekizce. Fakat bununla kalmıyor. Bu #HornetErkeği yeni diller öğrenmeyi çok seviyor ve şu sıra boş vakitlerini kendi kendine Japonca öğrenerek geçiriyor!

Engin’in 17 kardeşi olduğunu öğrenince şaşırabilirsiniz! Aslına bakarsanız, 11 erkek ve 6 kızkardeşin en küçüğü. İnsanların içindeki iyiyi bulmayı seven biri olan Engin, Hornet ‘te yeni bir kullanıcı. Onun gibi seyahat etmeyi seven ve özgürlüğüne düşkün bir erkek arıyor. Yalnızca birkaç aydır bir Hornet üyesi olsa da, uygulamadaki harika insanlarla tanışmaya devam etme konusunda oldukça heyecanlı.

Ona ideal hafta sonunu sorduğumuzda, Engin, “Şehirden uzaklaşmak, belki yurtdışına gitmek ya da bacaklarımın arasında bir kap karamelli dondurma ile bir korku filmi izlemek.” diyor.

Etiketler kullanmak, Hornet kullanıcılarının kendilerini tanımlamak için yapabilecekleri şeylerden biri; Engin kendi profilinde #Student, #Photographer ve #Traveler etiketlerini kullandığını söylüyor. #Student çünkü “İnsanlar zor sorular sormamtan bıktılar ve her zaman öğrenmeye ve okumaya istekliyim.”. #Photography çünkü “Ben fotoğraf makinem olmadan yaşayamam, o benim için bir zevk.”. #Traveler etiketini sona sakladı, fakat bize bunu, bütün arkadaşları ve ailesinin onu o şekilde tanımladığı için kullandığını söylüyor.

Engin gibi gelişmekte olan bir fotoğrafçının, Hornet’le ilgili sevdiği şeylerden biri de, diğer kullanıcılarla paylaşmak için profiline farklı türden fotoğraflar yükleyebiliyor olması. Diğer uygulamalardan farklı olarak Hornet, kullanıcıların profillerine birden fazla fotoğraf yüklemesine olanak tanıyarak, onların sadece gövdelerini değil, tüm hayatlarından gerçek bir görüntüyü de paylaşmalarına izin veriyor.

Hornet’te onu takip ederek Engin’le bir diyalog başlatın ve onunla bağlantı kurun: @traveler_guy

Siz de bir #HornetErkeği olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken buradan kaydolmak.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’dan LGBTQ Karşıtı Mahkeme Kararıyla Kaldırılmasına Yanıt Veriyor
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast