Jason Statham’ın Sızan Homofobik DiyaloglarıDüşündüğünüzden Daha Beter

Jason Statham’ın Sızan Homofobik DiyaloglarıDüşündüğünüzden Daha Beter

Be first to like this.

This post is also available in: English Español

Geçtiğimiz hafta Jason Statham homofobik diyalogları için özür diledi 2015’te sette geri döndü Filmin Wild Card . Jason Statham’ın özür dilemesi, bu diyalogların kopyası üreticisi RJ Cipriani tarafından serbest bırakıldıktan sonra ortaya çıktı. Jason Statham diyaloglarının söylediklerine göre bazıları için ağır bir dil içeriyor.

Jason Statham diyalog içerisinde, aktörün şu sözleri söylediği anlaşıldı.:

Lanet bir ibne gibi davranmayı bırak. Bu lanet olası boktan nefret ediyorum.

Siz beyler, bir grup fahişe gibi davranıyorsunuz.

Bana bir şey söylemek istemezsen, bir şey söylemeden önce 15 kere beklemeyin. Lanet bir ibne olmayı bırak ve böylece daha iddialı olabilirsin.

İyi bir film yapmak için buradayız, o yüzden serseri gibi davranmayı kes.

Arka plan: Jason Statham’ın yöneticisi ( The Transporter , The Mechanic ve The Expendables ‘daki rolleriyle ünlüdür. Steven Chasman’ın The Meg ‘de göründüğü bildirildi ve kameralı performansıyla ilgili olarak Statham’a “notlar” verdi. Kumarla ilgili bir filmdi ve Cipriani bunun üzerinde bir “kumar danışmanıydı”; notları, Statham’ın gerçek bir kumarbaz gibi davranmadığı anlaşıldı. Statham bundan hoşlanmadı. Bu yüzden Jason Statham’ın rantı kendi müdürü Chasman’a yöneldi. Evet, Jason Statham “elçiye ateş ediyor” idi.

Özür dilemesinde Statham, gerçekten konuşmaları hatırlamadığını söylüyor; ama eğer onun yerinde olsaydı, yanlış olduğunu ve hatalarından ders çıkaracağını ve gelecekte daha iyi olacağını söylüyor.

İşte Jason Statham özürü:

Beş yıl önce bir film setinde, yapım ortağımla yaptığım bir konuşma sırasında LGBTQ topluluğuna saldırma terimlerini kullanarak bir kasetimin olduğunu iddia eden bir kişi bana yaklaştı. Kaydı hiç duymadım ve kayıtların dinlenmesini talep etmem defalarca reddedildi. Bu rahatsız edici yorumlardan hiçbirini yapmadığımı hatırlamıyorum. Bununla birlikte, açık olalım, kayıtta olan diyaloglar son derece rahatsız edici. Bu sözleri söylemem yanlıştı ve derinden özür dilerim. Beni tanıyan herkes, LGBTQ topluluğu hakkında ne hissettiğimi bilir ve bunun beni yansıttığını düşünüyorum. Geçmişte söylenenleri tamir edemesem de, bundan öğrenebilir ve gelecekte daha iyisini yapabilirim.

Ama bu olay hiç de bu kadar ile sınırlı değil. Olayın arkasında Jason Statham’ın diyaloglarının yanında daha bir çok şey var.

Cipriani’nin, aktörün yöneticisi Chasman’a, Aralık 2017’de (olaydan dört yıl sonra) kopyalar ile geri döndüğü bildirildi ve bu kayıtın serbest bırakılmaması için yıldızın karşılığında bir şeyler yapmasını istedi. Cipriani’nin para istememesi dışında bu bize şantaj gibi geldi. Statham’ın “hayır işleri için bir şeyler yapmasını ya da kendini düzeltmek için iyi bir şeylere sebep olmasını” istedi.

Cipriani, Jason Statham’ın bir hastaneye gitmesini ve kayıtların asla sızdırılmayacağı gerekçesiyle şartıyla hasta çocukları birlikte ziyaret etmesini istedi. Cipriani, oyuncuya verdiği sözü tutmak için oyuncuya üç ay süre tanıdı.

Statham ve menajeri Cipriani’den bir gizlilik anlaşması imzalamalarını istedi; ancak yapımcı bunu reddetti.

Geçtiğimiz Mart ayında, üç ay sonra, Statham daha fazla zaman istedi.

“Son olarak, beş ay sonra [Statham’ın müdürü, Chasman] ‘ı aradım ve bunun için zaman olduğunu söyledim,” Cipriani şimdi diyor . “Yaz sonuna kadar dört ay daha istediler, çünkü Jason Londra’daydı,” bazı şeyler üzerinde çalışıyordu.”

Fakat Cipriani, Jason Statham’a daha fazla zaman vermek istemedi, bu da Chasman’ın durumu düzeltmek için WhatsApp’a Cipriani’ye ulaşmaya çalışmasıyla sonuçlandı.

Chasman, (tamamen tek taraflı) konuşmalarında, Cipriani’nin müşterisi Jason Statham’ın “yaz sonunda Londra’ya döndükten sonra çocuklar için harika bir şeyler yapmak için sıraya koyduğunu” temin etmeye çalışır. Ayrıca telsiz sessizliği ile karşılanan Cipriani ile görüşmek istediğini söyledi.

Ama bu Jason Statham rant (ve Jason Statham özür dileme) skandalı hala bitmedi. Anlaşılan Cipriani, bazı yasal sorunlar ile karşı karşıya kalabilir.

Çünkü Wild Card, New Orleans, Louisiana’da çekildi. Bu, “Elektronik Gözetim Yasası’na sahip bir eyalet”, “herhangi bir mekanik veya elektronik cihaz aracılığıyla herhangi bir sözlü veya telefonla iletişimin kaydını, müdahalesini, kullanımını veya ifşasını yasaklayan” Konuşmanın en az bir tarafı “- Jason Statham’ın aktörün farkında olmadığını belirlediği şeyin bir suçu olabilir.

Çok çılgın, ha?

Jason Statham rant (ve Jason Statham özürü) hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarda ses çıkar.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’dan LGBTQ Karşıtı Mahkeme Kararıyla Kaldırılmasına Yanıt Veriyor
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast