Bir hatayı nasıl bildirebilirim?

Biz gerçekten hataları çözmek istiyoruz, bu konuda bize inanın! Ancak, bunun mümkün olması için bize mümkün olduğunca fazla bilgi göndermeniz gerekiyor. Hata raporunuz ne kadar ayrıntılı olursa, sorunu anlama, yeniden oluşturma ve nihayetinde düzeltme olasılığımız o kadar yüksek olur. Bir hatayı bildirmek için lütfen aşağıdaki adımları takip et:

(Öncelikle Hornet’in güncellenmiş sürümünü kullandığınızdan emin olun. Sadece uygulamayı güncelleyerek birçok sorun çözülebilir.)

1. Hornet’in Beta Tester programına kaydolun.

Öncelikle, uygulamamızdaki bir hatayı Beta sürümü veya Üretim sürümünde bildirmek için Hornet’in Beta Tester programına katılmalısınız. Test kullanıcısı olmak için resmi Beta Testçisi Program Sayfası’nı ziyaret etmeniz ve üstte bulunan Katıl butonuna tıklamanız gerekmektedir.

2. Hata raporu formumuza erişin.

Beta Testçisi olduğunuzda, hata bildirim formunu açmanın en kolay yolu profilinize gidip “Tester” rozetine tıklamanız ve ardından açılan sayfada Hata raporu formunu tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca buradan da ulaşabilirsiniz. Lütfen formdaki alanları doğru bilgilerle doldurmayı unutmayın. (isim , mail, platform (Android, iOS veya Web), rapor türü, uygulama versiyonu ve konu.)

3. Hatayı tanımlayın.

Sorunu hemen anlayabilirsek bu süreci çok daha hızlandırır. Bunun için Açıklama alanına aşağıda listelediğimiz bilgileri ekleyin lütfen,

  • Cihaz bilgileriniz (Android/iOS sürümü ve cihaz adı)
  • Sorunla karşılaştığında tam olarak ne yaptığınızı
  • Hatayı yeniden oluşturmak için adımlar
  • Beklenen sonuç
  • Gerçek sonuç

Bu sayfanın sonunda, bir hatayı nasıl tanımlayacağınıza dair iyi bir örnek bulacaksınız.

4. Raporunuza bir ekran görüntüsü veya ekran kaydı ekleyin.

Hornet Hikayelerde etiketlerle arama yapmanın işe yaramadığını fark ettiğinizi hayal edin. Bu durumda, mümkünse çalışmayan özelliği vurgulayarak o sayfanın ekran görüntüsünü gönderin (bkz. Resim 1).

The red highlight for #comingout indicates that this hashtag isn’t working as expected.

Resim 1. #comingout etiketi için kırmızı vurgu, bu hashtag’in beklendiği gibi çalışmadığını gösterir.

Bize bir ekran kaydı gönderiyorsanız, hatayı yeniden oluşturmak için gerçekleştirdiğiniz tüm adımları görmemiz önemlidir.

Çeviri sorunları; Uygulamanın bazı bölümlerinin henüz çevrilmediğini fark ederseniz, bunu da bildirebilirsiniz. Bu bir hata değildir ve daha düşük bir önceliğe sahiptir, ancak rapor olarak kabul edilecek. Ekran görüntüleri ve ekran kayıtları her zaman değerlidir (bkz. Resim 2).

Note that the words "White", "HIV-Negative" and "In a Relationship" were not translated into Portuguese, as were the other fields in the Edit Profile section.

Resim 2. “White”, “HIV-Negative” ve “In a Relationship” sözcüklerinin, Profil Düzenle bölümündeki diğer alanlar gibi Portekizce’ye çevrilmediğine görebilirsiniz.

Tasarım sorunları; Tasarım sorunu da aslında bir hata değildir, sürekli olarak geliştirmek için üzerinde çalıştığımız bir sorundur. Bir ekran görüntüsü alın ve raporunuza ekleyin (bkz. Resim 3).

The Hornet symbol appears cropped and displaced, overlaying the Load more comments button on a feed post, and this is classified as a design issue.

Resim 3. Hornet sembolü, bir yayın gönderisindeki Daha fazla yorum yükle düğmesinin üzerine gelecek şekilde kırpılmış ve yerinden çıkmış olarak görünür ve bu bir tasarım sorunu olarak sınıflandırılır.

Hata raporu örneği

Hata raporunuzu başarıyla yazmak için aşağıdaki örneği temel alabilirsiniz.

Konu: Canlı akıştaki kalp sayacı yanlış davranıyor.

Açıklama: Yayın sırasında kalp gönderdiğimde, yayıncı daha önce başka kalpler almış olmasına rağmen kalp sayacı sıfırdan saymaya başladı.

Bu hatayı yeniden oluşturma adımları:

1. Android cihazınızda Hornet uygulamasını açın

2. Feed’in üst kısmından veya gezinme çubuğundaki + düğmesi aracılığıyla Hornet Live’a erişin

3. Bir canlı yayına katılın (en az bir kalbin zaten gönderildiği bir canlı yayına katılın)

4. Sağ alt köşede bir kalp göndermek için dokunun

Beklenen sonuç: Kalp sayacı, mevcut sayıya eklemeye devam etmelidir

Gerçek sonuç: Kalp simgesine bastığınızda kalp sayacı sıfırdan saymaya başlar.

Cihaz: Samsung A52 Android Sürümü: 12

Artık hazır olduğunuza göre, hata avında iyi şanslar ve Hornet’te görüşmek üzere!

Hata raporu göndermek için Buraya tıkla

Back to all topics

Quantcast