Hesabını nasıl güvende tutabilirsin

Bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların çevrimiçi hesaplarına erişmeye çalışması çok yaygındır. Hornet, bu saldırıların olmasını önlemek için elinden gelen her şeyi yapmakta. Güvenlik ve emniyet ana önceliklerimiz.

Birçok şirket saldırıya uğramış, kullanıcı verileri çalınmış ​​ve “dark web”de yayınlanmıştır.

Hornet’te gurur duyduğumuz şeylerden biri, kullanıcı verilerimizin asla tehlikeye atılmamış olmasıdır!

Ancak, bankan, süpermarketin veya fitness uygulaman saldırıya uğradıysa, verilerin dolandırıcılar tarafından kullanılıyor olabilir. Farklı hesaplar arasında düzenli olarak aynı şifreyi kullanırsan, Hornet hesabına erişebilirler. Hacked‘e giderek verilerinin dark web’de olup olmadığını kontrol edebilirsin. Verilerinin dark web’de yayınlandığını tespit edersen, Hornet şifren de dahil olmak üzere tüm şifrelerini hemen değiştirmelisin.

Hackerlar zeki insanlardır. Her saniye on binlerce şifreyi deneyecek bir bilgisayar programını rahatlıkla yazabilirler. Bu nedenle, şifren “şifre” ise, büyük ihtimalle saldırıya uğrayacaksın.

İyi haber şu ki, bu konuda kontrol sende! Bilgisayar korsanlarını durdurmak için atabileceğin inanılmaz derecede kolay bir adım, Güvenli Şifreye sahip olmaktır! Güvenli parola, harfler, sayılar, büyük harf, küçük harf ve simgelerden oluşan bir paroladır. Güvenli bir parolaya iyi bir örnek:

dK5*cQ2J3bl7%He&

Küçük harfler, büyük harfler, sayılar ve semboller içerir. Yine de bu şifreyi kullanma! Bu sadece bir örnek. Tüm şifrelerinin yukarıdaki gibi çeşitlilik gösteren bir kombinasyona sahip olduğundan emin ol. Tüm yeni güvenli şifrelerini hatırlamak için lastpass.com gibi bir şifre yöneticisi kullan.

Daha fazla yardım veya tavsiye istiyorsan, bize feedback@hornet.com adresinden yaz.

Back to all topics

Quantcast