Çevirileri nasıl oylar ya da onaylarım?

Erişim seviyene bağlı olarak, dizeleri oylayabilir veya onaylayabilirsin. Çevirmenler dizeleri oylayabilirken düzeltmenler yalnızca bunları onaylayabilir.

Yeni çeviriler önermeden önce her zaman bu bölümü kontrol etmen önemlidir. Sık sık yinelenen çeviriler önerirsen, uyarı olmaksızın projeden çıkarılabilirsin.

Çevirmensen, önerilen çeviriler bölümünde aşağıdaki görseli göreceksin:

  1. Artı (+) düğmesini kullanarak bir çevirinin doğru olup olmadığını veya beğenip beğenmediğini oylayabilirsin. Yanlış bir şey varsa veya çeviri kötüyse, eksi (-) düğmesine tıklayarak olumsuz oy kullanabilirsin. Bir çeviride yanlış bir şey yoksa ama beğenmediysen, tarafsız olun ve oylamayın.
  2. Bu sayı, sonuçta ortaya çıkan oy miktarını gösterir. Sıfırdan (0) başlar ve pozitif veya negatif olabilir.
  3. Bu simge, bir çevirinin zaten onaylanıp onaylanmadığını gösterir. Her dize için yalnızca bir çeviri onaylanabilir. Onay simgesi yoksa bu, çevirilerin henüz redaksiyonunun yapılmadığı anlamına gelir.

Düzeltmen isen, önerilen çeviriler bölümünde aşağıdaki görseli göreceksin:

  1. Bu sayı, sonuçta ortaya çıkan oy miktarını gösterir. Sıfırdan (0) başlar ve pozitif veya negatif olabilir. Oylama işleminin sonuçlarını dikkate alarak onay vermelisin, ancak en yüksek puanı alan çeviriyi onaylamak zorunda değilsin. Karmaşık dilbilgisi veya kuralları olan diller için oylama sonuçları, dilbilgisi açısından doğru veya yanlış yazılmasından bağımsız olarak genel kullanıcılara neyin daha iyi göründüğünü gösterebilir.
  2. Seçtiğin çeviriyi onaylamak için bu düğmeyi kullan. Düğmenin arka planı griyse, bu onaylanan çeviri anlamına gelir.
  3. Bir öneriyi silmek için bu düğmeyi kullanın. Önerileri birkaç durumda silebilirsin, mesela: İngilizce veya şu anda düzeltilmekte olandan farklı bir dildeyse; olması gerekenden tamamen farklıysa, yani başka bir dizinin çevirisiyse; veya anlamsız veya diziyle, Crowdin veya Hornet ile hiç ilgili olmayan bir şeyse.

Back to all topics

Quantcast