Quantcast
Bu Brezilyalı Kraliçenin Bir Coca-Cola Yarışması’na Dahil Edilmesi Muhafazakârları Köpürtüyor sınıflandırılmamış

Bu Brezilyalı Kraliçenin Bir Coca-Cola Yarışması’na Dahil Edilmesi Muhafazakârları Köpürtüyor

Written by Daniel Villarreal on March 03, 2018
Be first to like this.

This post is also available in: English

Şu anda Coca-Cola Brezilya bir #FanFeat yarışması düzenliyor. Bu yarışma ile 9 popüler müzik yarışmacısı oylanıyor. Kutularda sanatçıların yüzleri, isimleri ve alıntıları bulunuyor. En çok Coca-Cola’sı satılan ve kazanan sanatçını ve bazı hayranları sanatçıyla birlikte Coca Cola için çekilecek bir müzik klipinde oynayabilecek. Fakat yarışma
biraz çirkinleşti ve Pabllo Vittar adlı draq queen şarkıcı’ya yönelik dışlayıcı sabotaj eylemleri yapılmaya başlandı.

Pabllo Vittar’ın kim olduğunu bilmiyorsanız, Major Lazer’ın orijinal Portekiz şarkı sözleriyle “Lean On” adlı şarkısının bir versiyonu olan “Open Bar” için 2015 yılının başında Brezilya’da tanındı. 2017 yılında üstlendiği çıkış albümü Vai passar Mal (Kötü olacak onu ulusal şöhret onu taşıdı). Basitçe ifade etmek gerekirse , queer Vittar Brezilya’da büyük bir üne sahiptir(Facebook sayfasında 1.8 milyon takipçisi var.).

Yarışma kapsamında Vittar’ın “Vem, não temigual” (“Haydi, böyle bir şey yok”) ile bir alıntısı ve yüzünden okunan bir çağrısı var.

bir sözcüsyed göre Coca Cola’nın promosyona başlamasına yardımcı olan yaratıcı ajansa göre:

Pabllo Vittar … fikirleri bölüyor ve muhafazakar toplumun rahatsız edici unsurudur gibi. Brezilya’daki internet, Coca-Cola’nın büyük miktarda para kaybettikten sonra yatırımcılarını da kaybettiğini ve elemanlarını kovmaya başladığı yönündeki sahte haberler ile dolup taşmaktadır.

Öte yandan hayranlar ve halk, Pabllo’ya ve toplumsal cinsiyet eşitliklerine destek veriyor. İnternet, Pabllo’nun Coca-Cola’sını içmek ve gay olmaktan korkan heteroseksüel erkeklerle dalga geçmek için çeşitkli içerikler yaratıyor.

Coca-Cola Brazil 03, Pabllo Vittar 03

Ayrıca, bazı sanatçıların kutularını saklayan ya da en sevdikleri sanatçı kutularını bulmalarını kolaylaştıran hayranların raporları da bulunmaktadır. Bir Rio de Janeiro mağazasındaki bazı hayranlar bazı sanatçıların teneke kutuların yüzeylerini çizmiş bile olsa elde etmeye çalışıyor. Tersine, bazı fandom’lar sosyal medya hashtag’larını kullanıyorlar ve en sevdikleri müzisyenlerin oylamada bir artış elde etmeleri için belirli günlerde bir grup kutu satın almak için fan çetelerini harekete geçirmek için kendi ödüllerini sunuyorlar.

Ne olursa olsun, gerçek kazanan Coca-Cola’dır.

Bu Coca-Cola Brazilya Pabllo Vittar kerfül hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumların sesini kapatın.

Read more stories by just signing up

or Download the App to read the latest stories

Already a member? Log in
English
  • Français
  • Español
  • Português
  • ไทย
  • 繁體中文

The home of the gay community

Hornet empowers millions of confident, discerning and passionate gay men to create more meaningful connections and to lead to more informed and authentic lives.

Don't have the Hornet app?