Bu Açık Eşcinsel Erkekler, NFL’nin İlk Erkek Amigoları Olarak Tarihe Geçti (Video)

Bu Açık Eşcinsel Erkekler, NFL’nin İlk Erkek Amigoları Olarak Tarihe Geçti (Video)

Be first to like this.

This post is also available in: English Português

Quinton Peron ve Napolean Jinnies, Amerikan Ulusal Futbol Ligi amigo takımındaki ilk erkekler olacak. Açık eşcinsel Kaliforniya yerlileri ve klasik olarak eğitilmiş dansçılar olan iki erkek amigo, Los Angeles Rams amigoları olmak için seçmelere katılan 76 finalist arasındaydı.

6 Eylül’de, 2018 resmi futbol sezonu başladığı zaman sahaya adım atacaklar.

Jinnies, diğer seçmelere ilişkin süreçlere atıfta bulunarak şöyle diyor: “Bu, yaklaşık üç hafta sürdü, aralarda bir takım provalar yaptık ve kapsamlı bir görüşme süreci vardı, ama geri döndüğünüz her seferinde davet edilmek gerçekten mahçup edici ve harikaydı.”

Bir video röportajında, Peron şöyle diyor: “Ben de erkeklerin dans edebileceğini kanıtlamak istiyorum. Üniversiteden sonra, bize bir şey yapma seçeneği ya da şansı verilmedi. Sadece 9-5 çalışacağımız bir iş bulmamız söylendi, bu kadar. Ancak bu işe yaramaz. Ben bir sanatçıyım, yaratıcı bir insanım.”

Rams amigo kaptanı Emily Leibert, “Onlar gerçekten birer Los Angeles Rams amigosu olmak için gereken özellikleri taşıyorlar. Onlar akıllı, uzdilli, topluluğun dışarıdaki elçileri olmak için fazlasıyla yetenekli.” diyor. “Takıma yüksek enerji getiriyorlar ve performanslarında çok çekici bir şey var, gerçekten gözlerinizi onlardan alamıyorsunuz.”

Quinton Peron, ilk NFL amigo denemesi sırasında dans ediyor

ABC News, haberine göre , “Hem Baltimore Ravens hem de Indianapolis Colts erkek dublörlere sahip, ancak Peron ve Jinnies profesyonel bir NFL takımındaki ilk erkek dansçılar.”

Bu erkek amigolar ve NFL takımına alınmaları, futbol liginin, potansiyel oyunculara eşcinsel olup olmadıklarının sorulduğu bir soruşturma altında olduğu zamanda gerçekleşti.

Her ne kadar bu sorgu, NFL Combine sırasında ortaya çıktığı iddia edilen ve yeni profesyonel futbolcuların psikolojik ve atletik dayanıklılığının bir hafta süren testi olsa da, “oyuncuları atmak” için kullanılmış olabilir. Sorgu hâlâ homofobik olarak eleştirilmektedir.

NFL’deki ilk erkek amigolarla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Related Stories

Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast