Eşcinsel Atina’ya Hornet Rehberi

Eşcinsel Atina’ya Hornet Rehberi

Be first to like this.

This post is also available in: English Español Português ไทย

Eşcinsel Atina hakkındaki bu hikâye, bir Hornet kullanıcısı tarafından Topluluk Platformumuz aracılığıyla katkıda bulundu. Siz de Hornet’e hikayeler katılabilir. Bize yazmayla ilgili daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.

Atina, Batı uygarlığının ve demokrasisinin başlangıcını kapsayan destansı bir geçmişi olan Dünya’nın en eski şehirlerinden biridir. Günümüz homoseksüel Atina, klasik uygarlığı, antik tarihi ve tabii ki bu muhteşem Yunanlı erkekleri takdir eden herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir. Ve biz mermer heykellerden bahsetmiyoruz – sokaklarda, barlarda ve kulüplerde çok yakışıklı, çok gerçek dostları kastediyoruz.

Atina, görülmesi gereken yerlere gitmeli

Burada görülecek ve yapacak çok şey var – ama baştan başlayalım. Bu siteler binlerce yıl boyunca kalabalık çekti. Ne de olsa, binlerce yıl boyunca Atina antik dünyanın merkezlerinden biriydi. Tapınaklar ve anıtların çoğu hala ayakta duruyor, bu yüzden size ilham veren bir şey bulmak kolay.

Akropolis ve Parthenon

Ancak, Atina’da harcamanız gereken çok zaman var. Sadece birkaç saat bile olsa, Akropolis’i görmek için aldınız. Şehrin manzaraları muhteşemdir ve Parthenon harabeleri yakın hayranlık uyandırmaktadır. Eğer yapabilirsen, sabahın erken saatlerinde ya da öğleden sonra geç saatlerde, kalabalığın önünde ya da sonrasında yukarı çık.

Bir tarih tutkunuysanız, binaların geçmişini ve görünümlerini hayata geçirmek için rehberli bir tur için ekstra ücret ödemeye değer. (Ya da nakit paranız varsa, sadece gizlice dinlenebilirsiniz.)

Eğer kafanız karıştıysa, Akropolis tepenin (toprağın) tepesidir ve Parthenon beyaz mermer yapıdır – Tanrıça Athena’nın tapınağı – bu oturur tepenin ana pozisyonunda.

Akropolis kompleksinin bir parçası olan Herod Atticus Odeon, tepeye oyulmuş çarpıcı bir açık hava tiyatrosu. Özel bir etkinlik veya film gösterimi olduğunda şehirde olmak için yeterince şanslıysanız, bilet alın!

Hephaestus Tapınağı

Klasik Yunanistan’ın en güzel korunmuş antik tapınaklarından biri burada Atina’nın merkezinde! Bir kitap ya da rehber alın ve bu harika tarihe katılın.

Akropolis Müzesi

Yakın zamanda yenilenen Akropolis Müzesi çevreden gelen pek çok antik, paha biçilmez esere ve heykellere ev sahipliği yapıyor ve bu eşsiz tarih çağından çok daha fazlasını sunuyor. Müzenin kendisinin çığır açan tasarımı, sergiler boyunca sorunsuz bir şekilde size rehberlik ediyor.

Plaka

Atina’nın Plaka mahallesi, Akropolis’in gölgelerinde, Atina’nın en eski yerlerinden biridir. Sarma taşlı Arnavut sokakları, antika dükkanları, barları ve yemek mekanları ile Yunan adalarının birçoğuna bakmaktadır. Yıl boyunca sokak satıcıları ve sanatçılar ile canlı bir atmosfer var. Voulis ve Nikodimou caddesinin köşesindeki mütevazi Paradosiako kafesinden lezzetli taze ahtapot almanızı öneririz.

Modern Atina

Bu antik şehirde yeni, modern bir kültür merkezi var. Stavros Niarchos Vakfı Kültür Merkezi (sadece dil bağlantınız varsa “Niarchos” deyin) ve şimdi Yunan Milli Operası ve Yunanistan Milli Kütüphanesi’nin yanı sıra modern parklar ve havuzlara ev sahipliği yapmaktadır. Süper fantezi ve iyi bir bakış.

Gazi

Gazi, şehrin çoğu gay bar ve kulüplerine ev sahipliği yapan Atina’nın en gözde kısmı. Bir gece için buraya gidin ve yakında yemek ya da içecek için harika bir yere rastlayacaksınız. Bölgenin etrafındaki etkileyici bina, ortadadır, Technopolis Endüstriyel Gaz Müzesi , muhtemelen bir hanımefendiye değmez. harika bir parti. (Ya da endüstriyel gaz tarihini seviyorsanız.)

Deniz ürünleri hayranıysanız, Kasap & Sardelles ‘te birkaç tabak deneyin. Arka bahçedeki sevimli, yardımcı personel ile gerçekten güzel. Her yer, rahat ve eşcinsel dostu bir vibe ile harika bir buluşma noktasıdır.

İçecekler için Cafe Del Sol görülmeye değer. Yerel halkın ve turistlerin eğlenceli, kalabalık kalabalıkları, iyi beslenmiş ve sulandırılmış olsanız bile, Atina’daki herhangi bir geceye başlamak için iyi bir yer yapar. Gazi’ye git ve karanlıktan sonra atmosfere gir.

Atina geyleri barları

Atina’daki gay barların ve kulüplerin çoğu Gazi’deki Kerameikos metro istasyonuna yürüme mesafesindedir.

Eğer Yunanlılarιnιzιn ayιklamasιnι seviyorsanız, nispeten yeni BIG Bar size ihtiyacınız olan her şeyi verecektir. Atina’daki türünün ilk örneği. DAVID Bar, şahane ve avizelerle dolu, şampanyalı ve gay Atina’da yaşayabileceğiniz en müthiş gece.

Komşu Monastiraki semtindeki Rooster , açık havada öğle yemeği veya akşam yemeği için yeni eşcinsel arkadaşlarınızla tanışmak için en iyi yerdir. yiyecek, kahve ve kokteyller. Burası mükemmel bir mekân, gündüz veya gece!

Eşcinsel Atina’da Clubbing

The Apartment en seksi kitlelere, uluslararası DJ’lere ve mükemmel boyutta bir zemin alanına sahiptir. Orayı yöneten adama hâlâ aşık oluyoruz … ve eğer onu görüyorsanız, nedenini anlayacaksınız.

Sodade2 uzun yıllar ve birçok ziyaretten sonra hala en sevdiğimiz, muhteşem kadrosu sayesinde, küçük-henüz eğlencelidir dans pisti ve lezzetli kokteyller. Hafta sonları Pop müzik, hafta sonu EDM ve pazartesi günleri Yunan müziği çalınmaktadır.

Shamone, bir çok eşcinsel kulübüne paramparça edilmeden önce soylulaştırma ve lisanslama yasalarından önce nasıl parti yapılacağını geri götürecek bir başka büyük gece kulübü. Yüksek tavanlar ve kalabalık dans pisti sizi gece çılgınlığına sürükleyecek!

Gay Atina yıllık etkinlikleri

Athens Pride çok eğlencelidir, ancak ne yazık ki komşu Tel Aviv Pride . Tarihi taşımak ve uluslararası bir kalabalığı çekmek için çağrılar varken, ama, siyaset. Ancak, yerel yetenekler ve bol miktarda iyi eski moda Yunan dramalarıyla daha fazla tabandan gurur duyuyorsanız, belki bunun yerine Atina’yı tercih edin.

Outview , Avrupa’nın en büyük queer film festivallerinden biridir. Her Nisan ayında, prömiyerler, gösterimler, ödüller, atölyeler ve sınıflar ile gerçekleşir.

Eşcinsel Atina’da en sevdiğin yer hangisi? Yorumlarda bize haber verin!

Related Stories

Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast