Gay Sao Paulo’ya Hornet Rehberi

Gay Sao Paulo’ya Hornet Rehberi

Be first to like this.

This post is also available in: English Español Français Português ไทย 繁體中文

Mimari gelenekler ve kültür kurumları açısından zengin olan São Paulo , Brezilya dünyanın en kalabalık şehirleri arasındadır. . Neo-Gotik katedrallerden modernist mimar Oscar Niemeyer tarafından tasarlanan Edifício Copan’a kadar, keşfedilecek birçok tarihi ve turistik yer var.

LGBTQ haklarının aktif bir savunucusu olan Brezilya, 2012’de aynı cinsiyetten evliliği yasallaştırmış ve toplumu koruyan ilerici yasalara sahip olmuştur. São Paulo, aynı zamanda kesintisiz eğlence için de başarılı bir eşcinsel gece hayatı sahnesine sahiptir. Onun yıllık Pride ve Carnival kutlamaları da sıcak Latin Amerika kültürünü kutlayan ziyaretçileri çekiyor. Neden bugün uçuşunuzu ayırtmıyor ve gey Sao Paulo’nun cazibesini keşfedin.

Bir Sonraki Gay São Paulo Gezisinden Önce

ABD vatandaşlarının yanı sıra, burada listelenen diğer ülkelerin vatandaşlarına ihtiyaç duyacaklar. Brezilya’ya girmek için bir vize başvurusu. İyi haber, tüm süreçtir nispeten basittir. Size yakın bir Brezilya elçiliğiniz yoksa vize almanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi hizmetler de vardır.

Unutmayın, Portekizce Brezilya’nın resmi dili – İspanyolca değil! – ve insanların çoğunluğu İngilizce’de akıcı değildir. İşte São Paulo seyahatinizi kolaylaştırmak için bazı önemli Portekizce ifadeler .

Brezilya’da, elektrik soketleri N tipi. Ülke için standart voltaj 127/220 V ve standart frekans 60 Hz’dir. Bu yüzden seyahatiniz için uygun elektrik fiş adaptörünü paketlemeniz gerekecek. Amerikan gezginleri için iyi haber, bir güç dönüştürücüsüne değil, sadece bir fiş adaptörüne ihtiyacınız olacaktır.

Über hizmetleri de uygun ve nispeten ekonomiktir. Über’e erişmek için uluslararası telefon servisine sahip olduğunuzdan emin olun; ancak WiFi genellikle gay São Paulo’da kolayca kullanılabilir.

Yerel São Paulo Gezilerini Ziyaret Etmeli

Beco do Batman

Beco do Batman , São Paulo’da mutlaka görülmesi gereken bir çekim. Şehrin sanatsal semtinde yer alan bu ünlü zig-zag sokağı, yerel sanatçılardan görsel olarak canlı bir graffiti sanatı sunmaktadır. Turu bitirdikten sonra yakındaki birkaç restoran var!

Yoğun Avenida Paulista’da, şehrin finans ve kültür merkezinin canlı enerjisini deneyimliyorsunuz. Bu mahalle, her gün binlerce ziyaretçi ve turist çekiyor. Yerel dükkanları ve restoranları keşfedeceksiniz – ayrıca São Paulo’nun en ünlü müzesi olan MASP .

São Paulo Katedrali

Dindar olmasanız bile, São Paulo Katedrali ‘nin muhteşem mimarisi, yerel tarihi öğrenmek için harika bir yer yapar. Ayrıca, oradayken katedralin kript bölümünü keşfetmeye çalışın. Ana sunağın aşağısında yer alan bu geniş alan, yer altı yeraltı kilisesidir.

São Paulo şehir merkezinin kuş bakışı görmek istiyorsanız, şehrin en yüksek binası olan Mirante do Vale ‘e gidin. . Gözlem güverteleri şehrin büyük bir manzarasını sunuyor.

São Paulo’daki Müzeler Gerekir

Çağdaş Sanat Müzesi

MASP’ye ek olarak, keşfedilecek benzersiz temalara sahip birkaç yerel müze var. Çağdaş Sanat Müzesi , dünyanın dört bir yanından gelen 8.000 sanat eserine ev sahipliği yapar. yüzyıllar. São Paulo’nun panoramik manzarasını izlemek için çatıda da harika bir teras var. Bu müze, Ibirapuera Parkı’nın yeşil bölgesinde yer alıyor.

Japonya Evi

Sao Paulo’da devasa bir Japon nüfusu var. Japon kültürüne adanmış bir müze bile var. Japonya Evi ‘nde ziyaretçiler, sergiler, şovlar, atölyeler ve özel etkinlikler aracılığıyla Japon tarihini öğrenme fırsatını yakalarlar.

Futbol Müzesi

Futebol (ya da Amerikalıların “futbol” dedikleri) Brezilya’nın ulusal sporudur. Futbol Müzesi ‘nde, sporla ilgili her şeyi öğrenebilirsiniz. Ziyaretçiler, futbolla ilgili interaktif sergilerle dolu on beş odadan ve Brezilya tarihi ve kültürünün bir parçası haline nasıl geçtikleri konusunda gezinebilirler.

Kişisel düzeyde, Kişinin Müzesi hikaye anlatımının gücünü paylaşır. Dünyanın dört bir yanındaki sıradan insanlardan gelen hikayeleri dinleyerek ya da okuyarak, bu müze insanlık görüşünüzü genişletecektir.

Museu de Diversidade Sexual , Brezilya LGBT toplumunun kültürel mirasını koruyan bir müzedir. Burası yerel LGBTQ topluluğunun tarihine, sanatına ve kültürüne odaklanan çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

São Paulo Kültür Merkezi , çeşitli çağdaş kültürel deneyimler sunan bir multimedya alanıdır. Sanat galerisinden sinemaya kadar konuklar farklı sanat biçimlerini keşfedip öğrenebilirler.

Gay São Paulo Gece Hayatı

Boteco Massay Yapın

Gay São Paulo’da yapılacak çok şey var. Castro Burger’dan Spot’a , şehirde bol bol eşcinsel dostu akşam yemeği var. eğlence gecesi. Yemekten sonra, Boteco do Massay ile uğraşın ve kulübe gitmeden önce arkadaşlarınızla bir içki (veya iki) yapın. Şehrin en şık semtinin kalbinde yer alan Boteco do Massay, çarşamba ve cuma geceleri canlı müzik sunmaktadır.

Seksi São Paulo erkeklerle iyi vakit mi geçiriyorsunuz? Brezilyalı arkadaşlarımız São Paulo’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yer olarak Bubu ‘yu şiddetle tavsiye ediyor. Bu kulüp düzenli olarak eşcinsel olaylara ev sahipliği yapar ve sizi ruh halinize ulaştırmak için sahnenin etrafında dolanan güzel go-go dansçılarıyla harika müzikler çalar.

Yacht

Denizciler için bir şey var mı? Öyleyse, Yat , arkadaşlarınızla takılmak için mükemmel bir çubuktur. Eğer rom içki içinse, susuzluğunuzu gidermek için Yachts imzası içeceği “Sailor” ı sipariş edin. Yacht da fantastik müzik çalıyor ve bu sarhoş edici mekanda kendinizi yendi.

Eğlence yerinde takılmak isterseniz, Cantho sizin için bir bardır. Genç bir kalabalıkla dolu olan Cantho, yüksek enerjili gecelere ev sahipliği yapıyor ve geceyi dans edebilmek için sıradışı bir müzik çalan DJ’lerin bir listesini yapıyor.

Hafta

Tüm Brezilya’nın en büyük eşcinsel gece kulübü olan Hafta , önde gelen DJ’leri eğlendiriyor. Bu gece kulübü çok muazzam; Hatta dans ederken bir dalış yapabilirsiniz büyük bir havuz ile bir açık hava alanı vardır. Hafta, São Paulo’yu deneyimlemenin başka bir nedenidir.

Son olarak, seyir etmeye karar verirseniz, Chilli Pepper Single Hotel’i ziyaret edin. Chilli Pepper Single Hotel gerçekten “otel” değil. Aslında, rahatlama, güvenli seyir ve sonsuz eğlence sunan üç katlı bir yapıdır. Birinci katta bir buhar odası, sauna ve bar bulunmaktadır. Kontrol etmek veya eylemin bir parçası olmak için ikinci ve üçüncü katlarda karanlıkta dolaşabilirsiniz.

Özellik resmi; ysbrandcosijn via iStockphoto.com

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Quantcast