Garbage, ‘Version 2.0’ Albümünün 20. Yıl Dönümü Baskısını Duyurdu

Garbage, ‘Version 2.0’ Albümünün 20. Yıl Dönümü Baskısını Duyurdu

Be first to like this.

This post is also available in: English

Albüm endüstrisindeki yeni baskı bolluğunda -gezegendeki bütün yeniden düzenlenmiş baskılardan, özel yıldönümü sürümlerine, her bir remix, demo ve berbat canlı kaydı içeren süper delüks mega paketlere kadar-, yeni bir sürüm ne zaman zaten aşırı yüklenilmiş olan dikkat sürenizi garanti eder? Kısaca, nadiren. Yine de, Garbage -ateşli şarkıcı Shirley Manson’un solistliğini yaptığı ikonik alt-rock dörtlüsü- söz konusu olduğunda, böyle kuşkulu bir tepki söz konusu değil.

Grubun, aynı adı taşıyan ve artık klasikleşmiş olan ilk albümünün 2015’teki 20. yıl dönümü baskısı, bu sadece eski analog düzenlemesinin (ve her zaman sevilen Queer queer ‘in bazı eşsiz remikslerinin) maliyetine değdi.

​​Üç yıl sonra , yıl dönümü işlemine maruz kalma sırası Version 2.0 ‘ye geldi. “Gençliğim nereye gitti?” ve “20 yıl geçtiğine inanamıyorum.” diyen içsel feryatlarınız ile birlikte, orijinal albümün 2015 düzenlemesini, ayrıca B bölümünün zaman ayırmaya değer ekstra bir diskini ve İngiltere’de yaşayacak kadar şanslıysanız, grubun Eylül ayında Version 2.0 ‘yu tam olarak yayınlayacağı bir dizi canlı yayın tarihi de bulacaksınız.

Grubun davulcusu ve prodüktörü Butch Vig Version 2.0 Sürümü ‘yu “bir grubun büyümesinin, gelişmesinin ve her şeyden öte, güven kazanmasının sesi” olarak tanımlarken, Manson albümden “özet niteliğinde tipik bir Garbage albümü” olarak bahsetti.

Garbage albümü kendi tarafında yeniliğin heyecanına sahipken, sonrasındakiler onu örnek aldı -hülyalı elektronikler, grunge riff’er ve Manson’un konuya ödün vermeyen yaklaşımı – ve her bir şarkı baştan çıkarıcı parlak bir silah olana kadar onu parlattı. Singlelar kulağa hâlâ taze ve vahşi geliyor; özellikle “ I Think I’m Paranoid ” ve “ Push It “. Ayrıca albüm, daha önce yapılmış herhangi bir Garbage albümünden daha sağlam bir şekilde bir araya geliyor.

Yine de, hayranların ilgisini en fazla çekecek şey muhtemelen B bölümlerinin tek bir kullanışlı yerde toplanması. Hepsinin başında ise, Manson’ın tam bir dominant ruhuyla seslendirdiği punkvari Lick The Pavement geliyor.

Sahip olduğu malzemenin kontrolünü bu derece elinde tutan bir grup ile yeteneğinin, cinselliğinin ve gözler önündeki kaderinin yetkilisi bir kadın, sorulara yer bırakmıyor.

Garbage’ın Version 2.0‘ albümünün 20. yıldönümü baskısı, 22 Haziran’da piyasaya sunulacak.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Quantcast