Gerçek Aşkı, Online Gay Uygulamalari ile bulmak imkansız değildir. Hala bulamadıysanız muhtemelen yanlış bir şeyler yapıyorsunuzdur.

Gerçek Aşkı, Online Gay Uygulamalari ile bulmak imkansız değildir. Hala bulamadıysanız muhtemelen yanlış bir şeyler yapıyorsunuzdur.

Be first to like this.

This post is also available in: English Español Français Português Русский ไทย

Hayalinizdeki gerçek aşkınızla internet uygulamaları üzerinden tanışmaniz pek mümkün. Bu günlerde pek çok eşcinsel aşığını online uygulamalar üzerinde buluyor ve gün geçtikçe daha fazla eşcinsel gerçek aşkları ile internet üzerinden tanışıyor.

2017 yılında yapılmış olan bir araştırma sonuçlarına göre yakın tarihlerde nişanlanmış olan 14.000 Amerikali’nin yaklaşık %20’si eşleri ile online tanışmışlar. Bu araştırmada eşcinsel bireylerin sayısı belirtilmemiş olmasına rağmen, bu tür arayışlar içinde olan havuzdaki kişilerin toplam sayısı daha az oldugundan ve eşcinsellerin internet üzerinde daha uzun süre ile arayış içinde olduğumuz gerçeğine istinaden, eşcinsel ve biseksüellerin internet üzerinde tanışma olasılıkları diğerlerinden çok daha yüksek.

Yani, gerçek aşkınızla eşcinsel uygulaması üzerinden tanışma şansınız aslında çok yüksek! Ben, hikayelerindeki benzerliklerden tüyolar alabileceğimiz inancı ile partnerlerini online ortamlarda bulmuş olan bir kaç çift ile sizin için görüştüm.

İşte sırları:

1. “It just happened.”

Konuyu kafalarında tamamıyla bir çözümlememiş olduklarını düşünsemde; bir çoğunun satır aralarında “Birden bire oldu” dediklerine şahit oldum. Hepsi ciddi bir ilişki aramıyorken bulmuşlar. Öylesine tanışıp beraber oldukları birilerini fazla bir beklentiye girmeden sosyalleşebilecekleri bir akşam yemeğine davet etmişler. Bu daveti yapmış olanlar, davet ettikleri kişiden bir “ilişki” beklentisinde değilken bu daveti yaptıklarını ve durumu zamana bırakarak bu davetin “ilişkiye” dönüştüğünü deneyimledilerini paylaştılar.

2. Arayışları Gayet Net Olanlar:

Diyelim ki siz her şeyi “akışına teslim” etmek istemeyenlerdensiniz. Adını koymayı ve size gelecekte ne vaad edeceğini önceden bilmek istemeyenlerdensiniz. Bu da kabul edilebilir bir şey. Benim eşcinsel amcam, 10 yıl kadar önce Manhunt web sitesinde sohbet ederek bu günkü partneri ile tanışmıştı. O zamanlar telefonlarda eşcinsel tanışma yazılımları popüler degildi ama bana söylediğine göre amcamın yazışma amacı en başından belli idi. Amcamın partneri en başta ciddi bir ilişki aradığını söylemişti ve eğer amcamda bu teklife açık olmasaydı, birbirlerinin vakitlerini boşa harcamamış olacaklardı.

Ben bunun biraz agresif bir yaklaşım oldugunu düşünüyorum. Amcamın partneri, online sohbet sırasında nerdeyse bu iş olmayacak diye bırakma noktasına geldiğini ama sonra bir şekilde bu endişesini olumlu bir ilişkiye çevirdiğini anlattı. Eğer vakit kaybetmeden ciddi bir ilişki bulmak istiyorsanız, arayışınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz. Tanri biliyorki topluluğumuzda adı konmamış bir ilişki istemeyen eşcinsellerin sayısı az değil ve bu niyetlerini bir an önce ifade ederek, arayışları da ilişki olan kişileri hızlıca kendilerine çekebilirler.

3. Hayatınıza girecek yeni bir adamın bütün sorunlarınızın çaresi olacağını var saymaktan vaz geçmelisiniz.

Arkadaşım Andrew, (gerçek ismi değildir) bana bekar kalmaktan mutlu olduğunu anlatmıştı. Ama bu gün partneri ile bir ilişki içinde olmatan da mutluluk duyduğunu söylüyor. “Eğer hayatta tek kalmanın dünyanın en kötü şeyi olduğuna dair bir inancın var ise, hiç kimseyle tanışamazsın ” demişti bir zamanlar. Ben neden böyle düşündüğünü sorduğumda dedi ki “daha tanışmamış olduğun bir adama sanki seni kurtaracak tek şey o olacakmış gibi baskı kuruyorsun demişti.”

Andrew’un söylediklerinde bir gerçeklik payı olduğuna inanıyorum. Hayatınızın aşkını ararken tercihiniz bu olmasa bile, kendi kendinize de mutlu bir insan olabilmeliyiz. Aksi taktirde ilişkiniz bir anda parlayıp yüksek yoğunlukta yaşanacak ve kızgınlıklar içinde sonlanacaktır.

4. You’ve gotta go out on dates.

Arkadaşım Jeremy, “Ben yüzyüze tanışıp flört etmeye karar verdim.” dedi. “Yeni tanışacağım insanları evime davet etmeyi bırakıp, önce bir bardak birşeyler içmek istediğimi söylemeye başladım.” dedi ve şöyle devam etti “İşte bu kadar basitti.”

Şimdi bu noktada benim bir itirazım var. Bu kadar basit değil esasen, ama yinede Jeremy’nin haklı olduğu bir nokta var. Diyor ki, 2 dakika sohbet ettiğin adamı sıradan bir sex için evine çağırıp ondan sonra beni tekrar niye aramadı diye düşünüp durulmaz. Ciddi bir şey arıyorsan, teklifinde ciddi olmalı.

Eğer fark ettiyseniz şu ana kadar yazmış olduğum tüyolar yani sponten bir adamla buluşuyor olabilirsiniz ama aslında sosyalleşebileceginiz bir ortama davet ediyor olmalisiniz ve üstüne üstlük her seyi zamana bırakmanız gerekirken, adını “ilişki” diye koymalisiniz, gibi temelinde birbirleri ile çelişen şeyler…

Burda aslında ne demek istiyorum biliyormuşsunuz; eşcinsel uygulamasında gerçek aşkınızla tanışabilmeniz için bir den fazla strateji izleyebilirsiniz. Bir tanesi sizin için işe yaramıyorsa diğerini kulanabilirsiniz. Kaybedecek hiç bir şeyiniz yok. Farklı stratejiler farki insanlarda işe yararlar.

Konuştuğum herkesin hemfikir olduğu tek nokta ise: Bulacaklarına olan inançları ile, yılmamışlar ve ümitlerini kesmeden aradıklarını bulana kadar denemiş olduklarıdır.

Siz bir eşcinsel uygulaması üzerinden tanışıp bir ilişkiye başladınız mı? Paylaşmak istermisiniz?

Quantcast