Gey Berlin için Hornet Rehberi

Gey Berlin için Hornet Rehberi

Be first to like this.

This post is also available in: English Español Français Português ไทย 繁體中文

Eşcinsel seyahat blog yazarları Nomadic Boys, Berlin’in süper gey olduğunu belirtiyor. Biz kimiz ki buna karşı çıkacağız? Yine de kanıt isteyenler, şuna ne dersiniz: Berlin’deki ilk eşcinsel köy olan Schöneberg, 1920’lerden beri eşcinsel topluluğunun kalbi olmuştur. Elbette, Schöneberg’de seçim yapılabilecek birçok gey bar ve kulüp var – bu nedenle ilgilendiğiniz ne olursa olsun, gey Berlin’de bulacaksınız.

Fernsehturm

Gey Berlin yalnızca Schöneberg’den ibaret değil; başta Kreuzberg, Neukölln ve Friedrichshain olmak üzere, Doğu’da da son 20 yıldır türeyen alternatif gey mekânları var. Böylesine çok seçenekle, favori gey Berlin yerinizi bulmak çok kolay.

Gelişen gece hayatının yanı sıra, Berlin aynı zamanda mükemmel bir kültür sahnesine sahip. Fernsehturm ya da Reichstag Binası gibi muhteşem mimarileriyle, Berlin’in en sevdiğimiz Avrupa şehirlerinden biri olması sürpriz değil.

Ziyaret Edilmesi Gereken Yerel Turistik Bölgeler

Soğuk Savaş sırasında Doğu ve Batı Berlin’i birlieştiren ünlü Berlin Duvarı geçiş noktası Checkpoint Charlie , görülmesi gereken yerel cazibe merkezlerinden biri. Bu tarihi nokta şimdi Berlin-Zehlendorf’daki Allied Müzesi’nin üstü açık bölümünde sergileniyor. Orada aynı zamanda Berlin Duvarı’nın tarihini belgeleyen, kendini adamış bir Checkpoint Charlie Müzesi de var.

Berlin Duvarı’ndan söz açılmışken, burası da başka bir ünlü tarihi cazibe merkezi Hâlâ ayakta duran üç uzun bölümü var. İlk duvar, eski Gestapo karargâhının yeri olan Topography of Terror Müzesi’nde. İkinci duvarın daha uzun bir kısmı, Oberbaumbrücke yakınındaki Spree Nehri boyunca uzanıyor. Kısmen yeniden inşa edilen üçüncü bölüm, kuzeyde Bernauer Straße’de yer almakta ve 1999 yılında bir anıta dönüştürülmüştür.

Mühlenstraße’de bir açık hava galerisi olan Doğu Yakası Galerisi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Bu bölüm, doğrudan Berlin Duvarı’nın kalıntılarına boyanmış bir dizi duvar resminden oluşmaktadır. Bugün Doğu Yakası Galerisi de Berlin Duvarı’nın yıkılışına bir anıt olarak hizmet ediyor.

Ayrıca Berlin’in merkezindeki devasa Fernsehturm kulesini de es geçmeyin. Kentin simgesindeki restoranda kaliteli yemeklerin tadını çıkarın ya da sadece en tepeden Berlin’in güzel panoramik manzarasının tadını çıkarın.

Turistik Olmayıp, Görülmesi Gereken Yerler

Standart turistik mekânlardan uzak durmayı tercih edenler için de çok sayıda yerel tur ve ziyaret edilecek alternatif var. Alternatif Berlin Turları , Berlin’in sanatsal yönü de dâhil olmak üzere, yerel bir bakış açısından Berlin hakkında bilgi edinmenin en iyi yollarından biridir . Ayrıca otantik bir deneyim için pub gezileri ya da grafiti turları gibi kişisel turlar da sunar.

Hatta Berlin sokaklarının altına şöyle bir göz atmanıza izin veren bir yeraltı turu bile vardır. Berlin’in geniş yeraltı mimarisi ağına dair büyüleyici bir yolculuğa çıkacaksınız. Ayrıca İkinci Dünya Savaşı sırasında sığınakların içinde olmanın nasıl olduğunu göreceksiniz.

Doğu Yakası Galerisi’nden çok uzak olmayan YAAM , en önde gelen plaj barlarından biridir – rahatlama ve eğlence dolu bir gün için mükemmeldir. Plaj oyunları ve rahatlatıcı atmosferiyle ünlü olan bu yerde eğlence bitmek bilmez!

Hiç kimse, Burgermeister ‘dan lezzetli bir pastırmalı burgere karşı koyamaz. Meisterburger’i (barbekü sosuluve pastırmalı) ya da Meister Aller Klassen’i (Meisterburger’e benzer, ancak iki katı et ve peynirli) denemelisiniz. Mmm, acıktık!

Ziyaret Edilmesi Gereken Müzeler

Dünyanın en önemli kültür şehri olan Berlin, keşfedilmeye değer birçok tanınmış müzeye sahiptir. Hem açık hem de kapalı bir müze olan Terörün Topoğrafyası , merkezî Nazi binalarının çoğunun bulunduğu yerdir. Aynı zamanda Nazi baskısının tarihini detaylandıran bir anıttır.

Berlin’deki Alman Teknoloji Müzesi Deutsches Technikmuseum Berlin , tarih boyunca gelişen teknolojiyi onurlandırır. Burada uçaklar, tekneler, trenler ve kameralardan oluşan geniş bir koleksiyon bulunmaktadır. Bütün bir günü erken buharlı lokomotifler, demiryolu araçları ve daha fazla icadı keşfederek kolayca burada harcayabilirsiniz.

Almanca’nız varsa, Museum für Naturkunde ‘nın bir doğal tarih müzesi olduğunu biliyorsunuz demektir Evrenin sırlarını keşfedin ve jeoloji sergisine göz atın. Görkemli mimarisinin içinde devasa bir T-Rex iskeletini de barındırır.

Museum für Fotografie , 19. yüzyıldan günümüze kadar olan fotoğrafları sergilemektedir. Çağdaş fotoğrafçılığı seviyorsanız, bu müzede ünlü moda ve portre fotoğrafçısı Helmut Newton tarafından çekilmiş olan kapsamlı bir fotoğraf koleksiyonu bulunmaktadır.

Gey Berlin’deki Mesai Sonrası Eğlencesi

Söz konusu seks olduğunda, Berlin’in sağlıklı bir tutumu var, bu yüzden seyir için çok fazla fırsat olması şaşırtıcı değil. Sonuçta, otantik bir gey Berlin deneyiminin peşindesiniz! Ficken 3000 , farklı tema gecelerine sahip eğlenceli bir bardır. Eğer kısıtlamasız bir macera arıyorsanız, gevşek bir gece eğlencesinin tadını çıkarmak için bodruma bir bakın.

Berlin’in gizli mücevheri Reizbar , muhteşem ve ilgi çekici sanat eserlerine sahip fantastik bir deri bar. Fakat tüm o müzelerden sonra, sanattan sıkılmış olabilirsiniz; bu nedenle biraz eğlence için Reizbar’ın karanlık odasına geçin.

Große Freiheit 114 cinsel oyunlar için oldukça güvenli bir ortamdır. Bu seks-pozitif kulübte her türlü fetiş kabul edilir. Seanslar arasında verandada ya da barda vakit geçirin. Daha ihtiyatlı bir eğlence arıyorsanız, her zaman misafir odasında yabancılarla oynayabilirsiniz.

Scheune , alışılmadık deneyimler için uygun bir mekândır. Deri ve fetiş takımlarını seviyorsanız, bu bar düzenli olarak Zindan Partisi veya Lastik Şehveti gibi tema gecelerine ev sahipliği yapar.

Başka bir yerel favori mekân olan Mutschmanns , Berlin Schöneberg’in kalbindeki deri, lastik ve/veya üniforma severlerin uğrak yeridir. Scheune gibi, burası da aynı zamanda Çıplak Seks Partisi gibi fetiş partilere ev sahipliği yapar, böylece dans edebilir, flört edebilir ve seyredebilirsiniz.

Gay Berlin’de en sevdiğiniz yer neresi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Özellik resmi, lechatnoir iStockphoto.com üzerinden ile

Related Stories

Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast