Gey İbiza için Hornet Rehberi

Gey İbiza için Hornet Rehberi

Be first to like this.

This post is also available in: English Español Português ไทย

İspanya’nın dört Balear Adası’ndan biri olan İbiza, Akdeniz’in en popüler turistik yerlerinden biridir. Ayrıca, elektronik dans müziği ve parti ile eş anlamlı bir yerden bekleyeceğiniz gibi, bu küçük ada oldukça gey dostu. İster oyun oynamak, ister dans etmek ya da güzel kumsallarından birinde bronzlaşmak için orada olun, gey Ibiza uluslararası bir parti destinasyonudur.

Turistler genellikle İbiza kasabasında konaklar. Burası görülmeye değer yerlere yakın olmasıyla da avantajlı. İbiza yazın çok hareketli olduğundan, sade bir İbiza deneyiminden yanaysanız kışın gitmelisiniz. Kışları ada huzurlu bir sığınağa dönüşür.

Gey İbiza Hakkında İlginç Bilgiler

İbiza, Balear Adaları’ndaki en büyük ikinci adadır. Adanın ismi, herkes yazıldığı gibi “İbiza” şeklinde telaffuz etse de, aslında “Evissa” olarak okunur. Adanın resmi dili, Barcelona’da da olduğu gibi, Katalanca’dır; fakat endişelenmeyin, hemen hemen herkes İspanyolca ve İngilizce de konuşabiliyor.

İbiza’da günışığı hiçbir zaman eksik olmaz. Güneş bir günde 10 saat, bir yılda ise 300 gün açıktadır. Siz de İbiza’nın 57 plajından birinde güneşlenerek bundan faydalanabilirsiniz. Göze çarpan elbette sadece plajlar değil, İbiza’daki toprağın da kendine özgü turuncu bir rengi var. Bunun nedeni de tüm adaya yayılan çam ağaçlarından dökülen iğnelerdeki tanenlerin, düştükleri yeri boyaması.

Adada birçok gece kulübü de bulunuyor, bunlara dünyanın en büyük gece kulübü Privilege Ibiza da dâhil. Privilege İbiza partilerde 11.000 kişiye ev sahipliği yapabilir ve hatta kendine özel bir yüzme havuzu bile var!

İbiza’da Görülmesi Gereken Yerler

Ibiza Eski Şehir

İbiza yalnızca bir parti şehri değil, aynı zamanda tarihiyle de ünlü. Eski şehir surlarının hala ayakta durduğu tarihi merkeze bir göz atın. Ibiza Eski Şehir, ya da Dalt Vila, ziyaretçilere tüm adanın güzel bir panoramik manzarasını sunar. Şehrin bu kısmının, tarihi 2500 yıl öncesine giden yerleri de var!

Ibiza ayrıca güzel bir mimariye sahip, Dalt Vila’nın yakınındaki Santa María de Victoria Katedrali gibi. Bu Gotik kale-kilise 13. yüzyıldan kalma ve şaşırtıcı tarihi hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz tur seçenekleri sunuyor.

Hippy Market

Hippy Market yerel yemekler, canlı eğlence ve tabii ki alışveriş odaklı bir ‘tek duraklı hizmet’ noktası. Gece pazarı Las Dalias’a da göz atmak isteyebilirsiniz. Burası 30 yıldır kurulan bir bit pazarı.

Bir gününüzü ayırıp çok daha sakin Formentera adasını ziyaret edin, burası özellikle muhteşem plajlarıyla bilinir. Dalt Vila’dan batıya doğru 20 dakikalık bir araba yolculuğu uzaklığında, adanın diğer büyük kasabası olan San Antonio yer alır. İbiza’dan daha ucuzdur ve genellikle düşük maliyetli tatiller yapan yirmili yaşlarındaki İngilizlerden oluşan daha genç bir kalabalık görürsünüz.

Ibiza’nın en iyi müzeleri

İbiza Arkeoloji ve Formentera Müzesi

Ibiza’nın harika müzeleri de vardır. İbiza Arkeoloji ve Formentera Müzesi, İbiza’daki en eski müzelerden biridir. Burada, adanın 1235’te Katalanlar tarafından fethedilmesinden sonraki ilk sakinleri olan Pitiusalar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Pitiusalar’dan önceki kültürleri, Fenikelileri, geç antik dönem ve ortaçağ İslam dönemini keşfedebilirsiniz.

Puget Müzesi, yeraltında kendi arkeoloji alanına sahip. Müzenin iki katı, tamamı şehrin Fenike döneminden kalan parçaları sergiliyor. Ayrıca oradan geçerken Çağdaş Sanat Müzesi’ne de uğrayabilirsiniz. Burası yakın zamanda restore edildi, tarihi bir bina görüyorsunuz ancak arkeoloji alanını kaplayan büyüleyici cam zemin de dâhil olmak üzere, içi tamamen modern.

Gey Ibiza Gece Hayatı

Monalisa Ibiza Bar

Calle de la Virgen genellike “gey sokağı” olarak bilinir, çünkü İbiza’daki çoğu gey ve gey dostu bar burada bulunur. Calle de la Virgen dışında, Peixateria Vella ve Dalt Vila’da da İbiza’nın gey noktaları vardır.

Gey İbiza’yı keşfederken Monalisa, JJ, Leon, MAD Bar veSunrise’a göz atmayı da unutmayın. Monalisa, İbiza’nın kalbinde yer alır ve yakışıklı çalışanları ile İbiza’nın sunabileceği en ateşli drag queen’lerin düzenli performansları sayesinde bizim favorilerimiz arasındadır.

MAD Bar’da, turistlerle yerel sakinler spesiyal içkilerle birbirlerine karışırlar. Diğer bir gey dostu bar olan Bar Chaos da yerel favorilerden biridir.

Kuşkusuz, bu yerlerin çoğu birbirine oldukça benzerdir. Çoğunun insanları izleyebilmek için güzel terasları var ve hoş, flört eden barmenler de oldukça yaygın.

Gey İbiza’yı gezmeye hazır mısınız? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Related Stories

Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast