Avrupa Genelinde Bir Eşcinsel Yolculuk 3. Gün: Hamburger Mary’nin Hollandalı versiyonuna uyum sağlayın

This post is also available in: English

Click here for more stories in this language

ABD’deki neredeyse her queer kişi muhteşem gay gıda zincirini bilir Hamburger Mary’nin Burası, RuPaul’un Drag Race ‘ında başlamış olan bir çok kraliçenin başlamasını alır. Restoran gösterileri, overpriced kokteyller, hamburger ve tabii ki, drag queen bingo gösterileri sunmaktadır. (Sadece bir sürükle kraliçenin kafesten 0-69 bingo topu almasından sonra ortaya çıkan kargaşa hayal edebilirsiniz.) Peki, Hollandaca bir versiyonu var – Hamburger Mary’nin Amsterdam’ı gibi – ve sadece… daha iyi.

Çubuk adı verilir Getto Yiyecek ve İçecek . (Dürüst olmak gerekirse, tam olarak neden emin değilim. Sadece devam edecek ve parçanın geri kalanı için potansiyel olarak uygunsuz bir isim atayacaksınız.)

 hamburger mary's amsterdam getto çubuğu

Getto, tüm cinsel yönelimlere ve cinsiyetlere hitap eden bir mahalle kuruluşu türüdür, ancak bu kesinlikle eşcinseller ve kuirler için bir merkezdir. Herkes birbirini tanıyor gibi görünüyor ve herkes – görünüşüne bakılmaksızın – herkesle karışıyor. (Düşünebildiğim en iyi karşılaştırma Folk of Queer ‘de ki Liberty Diner’dır.)

Orada yemek yerken, çocukları anneleriyle, sürtük kraliçeleri, ışıltılı sakalları ve deri kayışlarda ayılarını gördüm.

 hamburger mary amsterdam getto sürükle

Ayrıca, bu drag queen’in dışına da koştum, onu yapmak için beni başka bir bara götürdü. (Tabii ki, onun makyajını berbat etmeyecek bir şekilde onunla çıkmam gerekiyordu, ama ben kazıyorum…)

Getto’daki tüm burgerler, yerel Hollandalı Drag Queen’lerden sonra isimlendiriliyor.

 hamburger mary's amsterdam getto burger

Jennifer Hopelezz burgerini aldım. Bu benim yüzümü doldurmamın bir sakıncasıdır; ama o küçük ışıltılı kürdan ile en şirin küçük burger değil mi?)

Bar, yirmi yıl önce biraz daha açıldı, “benzer düşünen yaratıcı insanlardan oluşan küçük bir orduyla [kim] bu konsepti Amsterdam’ın en iyi “bilinmeyen” noktalarından birine dönüştürdü. “

Thursday 19th November, Getto Glam! Live entertainment with Getto's Favourite Grand Dame, the Fabulous Victoria False. Starts 21hrs , free entrance.

Posted by Getto Food and Drinks on Monday, November 16, 2015

“Evet,” Getto site devam ediyor, “Bunu keşfettiğinizi ve gizli kalmanızı sağlamanızı istiyoruz.”

Getto – ya da Hamburger Mary’nin Amsterdam’ını söylemeliyim – şehrin gelişen gay yerel sahnesine bir göz atmak için bir zorunluluktur.

Hiç Amsterdam’da Getto yiyecek ve içecek için gittin mi? Yorumlarda ses çıkar.

Click here for more stories in this language

Comments are closed.