1980’lerde Çizgi Karakter ‘He-Man’ Gerçekten Muhafazakar Gey ve Hiv hakkında mıydı?

1980’lerde Çizgi Karakter ‘He-Man’ Gerçekten Muhafazakar Gey ve Hiv hakkında mıydı?

Be first to like this.

This post is also available in: English Русский

SYFY ile ilgili geek podcasti David Chlopecki, son zamanlarda yayınlanan The Fandom Files bölümünde, Slick It Up‘ın kurucusu olan ve 80’li yıllara ait animasyonlu süper kahraman He-Man’ı eşcinsel olarak nitelendirerek karikatür serisini televizyonda “en sevimli gösterisi” olarak nitelendirdi. “Ardından İskeletor’un 80’li yıllarda eşcinsel Hiv pozitif erkekler için gösterinin kahramanı ve sembolü olduğunu savundu.

He-Man gey mi?

Çizgi karakterde He-Man’ın süper güçleri “muhteşem gizli güçler” olarak tanımlanıyor ve bu güçler yalnızca kılıcını çıkardığında olur (göz kırpmasını 2 kez tekrarladığında).

Chlopecki bunların “Düzenli süper güçler olmadığını”,  bunların  “Muhteşem gizli güçler” olduğunu söyledi. Heteroseksüellerin, muhteşem gizli güçleri yok “dedi.

He-Man’in kraliyet kişiliği “Prens Adam” aynı zamanda bir çok gey için söz konusu olan sarışın küt ve sarı saç kesimi ve tamamıyla form uydurucu tayttan yapılmış bir kıyafetine sahiptir.

“O, sihirli kılıcını yukarı uzatıyor ve elbisesi yok oluyor, giysileri gidiyor ve bir koşum giymiş oluyor” dedi Chloecki. “Kıyafetlerimin gittiği ve bir koşum takıyor olmam adamlarla seks yaptığım zamanlarda oluyor.”

Chlopecki, He-Man’in TV’de başka yinelenen eşcinsel karakterleri yokken baskıcı Reagan döneminde yaratıldığını söylüyor . Eşcinsel alt metni, güreş, işkence sahneleri ve süper kahramanlar vasıtasıyla baskın bir şekilde medyaya girdiğini de ekliyor.

1987’de — gay yönetmen Gary Goddard tarafından yaratılan Gary GoddardHe-Man canlı aksiyon filminde, He-Man’in baş düşmanı İskeletor. onun uşağı He-Man’i kırbaçladığında görünüyor.

Chlopecki, Skeletor’u, yüksek sesli sesi, boyalı pençeleri ve toplumsal yabancılar grubuyla eşcinsel olarak görüyor. Podcasters, Skeletor’un daha ilginç olduğunu, çünkü esprili (her zaman hakaret içeriyor), bir dahi (robotları icat ediyor) ve sihirbaz olduğu konusunda hemfikir.

Chlopecki, kışkırtıcı bir şekilde, İskeltor’un, 80’li yıllarda Hiv ile ölmekte olan, bir tedavi olarak steroid verildiği, cansız cisimciklerle iskelet yüzleri (“yüz kaybı” adı verilen şey) bırakan gey eşcinselilere benzediğini söyledi. Böylece, İskeletçi He-Man’ı “mükemmel” bir HIV negatif gay adamına itiliyor.

Chlopecki, He-Man’ı İskeletçi’nin dünyayı değiştirme girişimlerine karşı çıkan zengin bir şımarık ve “muhafazakar (Aryan) bir ses” olarak görüyor.

2011’de Chlopecki ve Slick It Up! evsiz LGBT gençler ve New York’taki Ali Forney Merkezi için  NSFW He-Man sanatı  için bir bağış topladı.

Justin Winslow’un öne çıkardığı görüntü

Related Stories

Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast