Hornet Sağlık Elçiliği Programı’na Nasıl Dahil Olabilirsiniz?

Hornet Sağlık Elçiliği Programı’na Nasıl Dahil Olabilirsiniz?

Be first to like this.

Cinsel sağlıkla ilgili bilgi ararken, genellikle bir dosta, güvenilir bir topluluk üyesine ya da benzer deneyimleri paylaşan insanlarla konuşma fırsatı sunan çevrimiçi sosyal ağlara yönelmekteyiz. Hornet Sağlık Elçiliği programı, kullanıcılarla cinsel sağlıkla ilgili konular ekseninde iletişime geçmeye olanak sağlamaktadır.

Söz konusu sağlık olduğunda, erkekler arasındaki karşılıklı çevrimiçi etkileşimin gücüne tanıklık etmekteyiz. Dünyanın her yerinden erkekler PrEP, tespit edilememe ve HIV ile yaşam hakkında anlamlı sohbetler gerçekleştirmek için bir araya gelmektedirler. Topluluk içerisindeki diğer insanların yardımına başvurmak oldukça doğaldır, bu sayede belirli bir deneyim hakkında öngörülerini ve tecrübelerini paylaşabilirler.

20 yılı aşkın bir süredir HIV pozitifim ve gey uygulamaları ortaya çıktığından beri bu bilgiyi çevrimiçi profillerimde paylaşmaktayım. Bunu profilimde paylaşmış olmak, bir diyaloğa başlarken HIV ile ilgili konuşmaları yapmayı bir hayli kolaylaştırdı. HIV durumumu profilimde beyan etmek yalnızca iletişim kolaylığı sağlamadı. Bu, çevrimiçi alanda diğer insanlara HIV pozitif ile yaşamanın utanılacak bir şey olmadığını göstermenin bir yoluydu ve bundan ötürü durumum hakkında açıkça konuşmaya gönüllüydüm.

Profilimdeki HIV durumum, dünyanın her yerinden erkekleri bana ulaşmak için cesaretlendirdi. Bazıları tedavi ve ilaçlar hakkında sorular sordular. Diğerleri birliktelik ve sağlık durumunu açığa vurma ile ilgili şeyleri öğrenmek istedi. Ama belki de en önemlisi, bazıları sadece başka bir HIV pozitif birey ile konuşmak istedi. Dışarıda başka HIV pozitif erkeklerin olduğunu bilmenin, bir kişinin HIV ile olan ilişkisi üzerinde çok büyük bir etkisi vardır ve soyutlanmayı azaltmaya yardımcı olabilir.

Hornet Sağlık Elçiliği programının yaratılma nedenlerinden biri, benzer tecrübelere sahip insanlarla iletişim kurmanın söz konusu faydalarıdır. Temelinde, erkekleri bir araya getirerek, cinsel sağlık konularında birbirleriyle etkileşim içine girme fırsatını mümkün kılmanın bir yoludur. Bu bazen sağlık testiyle ilgili bir soru, bazen de PrEP ve onun nasıl işe yaradığına yönelik soruları içerebilir. Bazı durumlarda ise, HIV ile yaşamanın ne anlama geldiğini ya da tespit edilememenin ilişkilerimizi nasıl etkileyebileceğini daha iyi anlamaya yönelik bir teşebbüstür.

Bir profildeki belli bir rozet, o bireyin Hornet Sağlık Elçiliği programının bir parçası olduğunu belirtir. Bu rozet, konuyla ilgili bir sohbete çağrıdır. Bu, söz konusu kişinin cinsel sağlık konularıyla ilgili olarak açık bir şekilde konuşmak ve tecrübelerini ya da bilgilerini paylaşmak istediğinin göstergesidir. Eğer bu rozeti görürseniz, lütfen iletişime geçmekten ve bir diyalog başlatmaktan çekinmeyin.

Hornet Sağlık Elçiliği programı, onun bir parçası olmak isteyen Hornet Topluluğu’ndaki herkese açıktır. Program, HIV durumu farketmeksizin, her yerden ve her yaştan tüm erkekler içindir. Biz, insanlardan, onları mümkün olan en iyi Sağlık Elçisi olabilmeleri için hazırlayan bir başvuru sürecinden geçmelerini istiyoruz. Program, önyargısız ve seks yanlısı değişimler yaratmaya adanmıştır ve tüm Hornet Sağlık Elçileri’nin, bütün insanların saygılı bir şekilde muamele göreceğini garantilemeye yardımcı olacak davranış kurallarına uymasını bekliyoruz. Herkesin memnun kalacağı bir deneyim alışverişi hedefliyoruz.

Hornet Sağlık Elçiliği programı, topluluk platformumuz içerisine entegre edilmiştir. Bu platform ayrıca,  Hornet Sağlık Elçilerinin çeşitli tüyoları ve bilgileri birbiriyle paylaşabilecekleri bir foruma ev sahipliği yapmaktadır. Bu, Sağlık Elçileri için bir araç olmasının yanı sıra, onlara bilgi edinme ve birbirlerinden öğrenme imkânı tanımaktadır.

Bir topluluk, üyeleri sayesinde kuvvetlidir. Sağlık Elçisi programı herkesin fayda sağlayacağı bir topluluk oluşturmayı amaçlamaktadır. Çevrimiçi alanımız paylaşılan bilgi ve deneyimler sayesinde güçlenmektedir. Birlikte, üyelerinin sağlığını ve sıhhatini geliştiren bir çevrimiçi topluluk yaratmaya devam edebiliriz. Umuyoruz ki Sağlık Elçiliği programını keşfederek, faydalarını deneyimlersiniz.

Buradaki topluluk platformumuz üzerinden, Hornet Sağlık Elçisi olabilirsiniz.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Quantcast