Toggle Menu
Bu Haftanın #HornetErkeği Rafael, Efemine Erkeklere Yapılan Ayrımcılığa Karşı Duruyor
sınıflandırılmamış

Bu Haftanın #HornetErkeği Rafael, Efemine Erkeklere Yapılan Ayrımcılığa Karşı Duruyor

Written by Hornet Staff on May 07, 2018
Be first to like this.

This post is also available in: English Español Français Português ไทย

Bu haftanın #HornetErkeği, Brezilya-São Paulo’yu evi olarak adlandıran, 20 yaşındaki bir öğrenci olan Rafael ile tanışın. Rafael politikayla ilgileniyor ve hafta sonları şehirde sosyalleşmekten hoşlanıyor, bu sayede ailesiyle vakit de geçirebiliyor.

“Benim mükemmel hafta sonum, ailem ile öğle yemeğini içeriyor” diye anlatıyor; “ve öğleden sonra arkadaşlarımla parka giderim. Akşamları da partilere giderim.” Annesi ve köpeğiyle birlikte São Paulo’nun Doğu yakasındaki bir dairede yaşıyor.

rafael #hornetguy 3 #HornetErkeği

Rafael kendini, efemine erkeklere karşı ayrımcılık yapanlarla mücadele etmenin bir yolu olarak ‘homojen’, yani otantik bir biçimde yaşayan ve kendini ifade eden biri olarak tanımlıyor. “#FemmeKuralları!”diyor. Aynı zamanda “420 dostu” olduğunu söylüyor.

Rafael, Brezilya için kendi politik vizyonunu fora temer (korkudan öte) olarak tanımlıyor. Brezilya’nın ekonomi ve göçmenlik sistemi gibi daha büyük sorunları ele almasını zorlaştıran, zaman zaman bölücü siyasete atıfta bulunarak, “Mevcut siyasi statüyle ilgili memnun değilim.” diyor.

#HornetErkeği rafael #hornetguy 2

Rafael üç yıldır Hornet kullanıcısı. “Ben her şeyi arıyorum: bir arkadaşlık ve belki de bir flört.” diye anlatıyor bize. Hornet’in, erkeklerin birden fazla resim paylaşmasına izin vermesinden ve sohbet etmeye karar vermeden önce, onların birçok fotoğrafını görebilmekten memnun olduğunu söylüyor.

En önemlisi, Rafael iyi bir erkek. “Ciddi görünmeme rağmen, diğer insanların iyiliğini görmeyi seven biriyim.” diyor.

Bir keresinde Hornet’te, evde homofobik tacizle baş eden biriyle tanıştı. Bağlantı kurabilmeleri sayesinde, Rafael, genç adamın evden çıkmasına yardım edebildi. “İnsanlara her konuda yardım etmeyi seviyorum.” diyor.

rafael #hornetguy 2 #HornetErkeği

Sen de bir #HornetErkeği olabilirsin. Tek yapman gereken buradan kaydolmak.

Read more stories by just signing up

or Download the App to read the latest stories

Already a member? Log in
English
  • Français
  • Español
  • Português
  • ไทย
  • 繁體中文
Quantcast