Jake Shears’ın Solo Çıkış Albümü Tam Bir Glam Şaheseri

Jake Shears’ın Solo Çıkış Albümü Tam Bir Glam Şaheseri

Be first to like this.

This post is also available in: English

2012 yılında yayınlarındıkları Magic Hour ‘dan sonra sonra sessizliğe gömülen Scissor Sisters için Scissor Sisters hem üzücü hem de rahatlatıcı bir andı bu. Ortamdaki en öne çıkan gay hareketlerden biri olmalarına rağmen Magic Hour bir tükenmişlik de hissediliyordu. Grup kendini yeniden şarj etme ihtiyacı duyuyordu.

“Başlangıçta Scissors Sisters olarak, barlarda sahne alıyorduk ve sanırım hep böyle devam edeceğini sanıyorduk,” Jake Shears said. “Çok eğleniyorduk. Dört albüm yaptık. Fakat içimden bir ses herkesin tek başına da kendi hayatını sürme ihtiyacında olduğuydu.”

“Yeni bir Scissors albümü yapmayı hayatta hayır demem — Sanırım bir gün yapacağız. Ama bana öyle geliyor ki, herkesin kendi yolunu bulması için zaman vermenin vakti diye hissettim ve bu nedenle şimdilik durdu.

Shears’ın yolu kendi adını taşıyan solo çıkışını yayınlamaya kadar götürdü, ve bu albüm onun bir kez daha şarkıcı, sözyazarı ve tam bir sahne insanı olarak yeteneğinin şık bir hatırlatıcısı. John Grant ile birlikte and the ascendant Troye Sivan, Shears sahip olduğumuz en iyi sanatçılardan biri.

Jake Shears sanki bir Van Dyke Parks ya da bir sirk çadırında, şen, biraz şapşal, pamuk şeker esintili Danny Elfman orkestrasyonunu andıran enstrümantal bir pasaj ile açılıyor. Bu 25 saniye içinde aradan çıkar çıkmaz, ardından hızla gümbür gümbür haykırışla “Good Friends” bir bakıma Scissor Sisters topraklarına dönüş yapıyoruz (şarkı, çıkış albümünden “Take Your Mama” ‘i hatırlatıyor.)

Jake Shears and Josh Homme from the ‘Big Bushy Mustache’ video

Sizi zaten hafif swing yapan kaslarıyla tanıştırmıştık “Big Bushy Mustache” (Shears’i ikinci sezondaki Legion!siyah peruklu tehditkar anrdojen robot olarak hayal etsem daha da seksi olurdu.) Bunun dışında Shears biraz glam blues çalmakta “The Bruiser,” rock kabare çalmakta “Creep City” ve biraz ıslak boogie çalmakta“Sad Song Backwards.”
Hassas ve özenli düzenlemeler boyunca — New Orleans nefeslileri birkaç parçada aniden ortaya çıkmakta, eğlenceli Stewie Wonder – stili synthesizer notaları bazı parçaları süslemekte (synclavier mi yoksa?) — Shears güçlü sesini kullanarak Bee Gees’vari tiz tonlara çıkıyor, renk katıyor ve noktalıyor.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast