Neden Bu Hünerli, Açık Eşcinsel Haber Sunucusu’nun HİV -Pozitif Olduğu Bu Kadar Önemlidir? (Fotoğraflar)

Neden Bu Hünerli, Açık Eşcinsel Haber Sunucusu’nun HİV -Pozitif Olduğu Bu Kadar Önemlidir? (Fotoğraflar)

Be first to like this.

This post is also available in: English Español

ABC’nin Los Angeles üyelik istasyonu için 37 yaşında açık bir eşcinsel muhabiri olan Karl Schmid, sadece Hiv pozitif olarak ortaya çıktı . Ve artık yüksek-pozitif medya figürlerini neredeyse hiç Hiv-pozitif olarak görmediğimizi düşünürsek, onun görünürlüğü önemlidir. Binlerce sosyal medya takipçisi ile haftada yaklaşık 328.000 izleyiciye ulaşan bir haber istasyonu ile Karl Schmid Hiv başvurusu izleyicilerinin ve sosyal medya takipçilerinin HIV hakkında ne düşündüklerini değiştirebilir. Ayrıca, kendi HIV pozitif durumlarını açıkça beyan ederek, daha fazla insanın Hiv karşıtı damgalanmayı ortadan kaldırmaya yardım etmesini teşvik edebilir.

Karl Schmid HIV Facebook gönderisi

Facebook yayınında bunu yayınladı geçtiğimiz Cuma günü Schmid on yıldır HIV pozitif olduğunu itiraf etti ancak statüsünü açıkça kabul etmekten korktu:

Televizyonda çalışıyorum…. daha iyi ya da daha kötüsü için, “benim gibi” insanların “benim gibi” olması için “tabu” olarak düşünüldüğü kamera tarafında. 10 yıl boyunca “yapsam mı yoksa yapma” ile uğraştım mı? On yıl boyunca damgalama ve endüstri uzmanları şunları söyledi: “yapma! Bu seni mahvedecek. ”

“Zaman zaman televizyonda olabilirim,” diye devam etti, “ama günün sonunda hepimizin istediği bir ortalama insanım. Arkadaşlarımız ve ailemiz tarafından kabul edilip sevilmek ve akranlarımız tarafından teşvik edilmek. ”

O devam etti:

Etiketler, gelen ve giden ama siz saygınlığınız ve sizi tanımlayan şeydir. Kim olduğumu biliyorum, neyi beklediğimi biliyorum ve geçmişte her zaman açıklık sahibi olmayabilirdim, şimdi yapıyorum. Beni sev ya da benden nefret et, bu sana bağlı. Ama, bu korkunç üç harf ve bir sembol yüzünden kendinden şüphe duyan herkes için, bunu size söyleyeyim, önemli olan sizsiniz. Duyguların, düşüncelerin, duyguların sayılır. Ve kimsenin aksini söylemesine izin verme.

Karl Schmid Hiv itirafının neden önemli olduğu

Birçok psikolog ve araştırmacı, hiv karşıtı olarak damgaladığını söylüyor LGBTQ topluluğundan bile, Hiv ile yaşayan insanların karşılaştığı en önemli sosyal ve psikolojik sorun. Bu damgalama, Hiv pozitif insanlara statüleri hakkında sessiz kalmalarını veya tedaviden tamamen uzak durmalarını ve böylece zihinsel ve bedensel sağlık durumlarının daha düşük olmasını zorunlu kılabilir.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yapılan 2015 araştırması, HIV ile yaşayan 1.2 milyon Amerikalıdır. Bunlardan, diyor ki LGBTQ cinsel sağlık koordinatörü Dr. Stephen Boswell, “sadece% 37’si düzenli olarak bir klinisyeni görüyor.”

2009 şehir istatistiklerine göre Los Angeles’ta yaklaşık 27.000 kişi şu anda Hiv ile yaşıyor. Ancak, Hiv karşıtı duruştan ötürü damgalanmamak için bazı kişilerin test edilmemesine neden olduğundan, Hiv pozitif olan bireyler sayı bildirilenden daha yüksek olabilir. Los Angeles, en yüksek Hiv oranına sahip şehirler arasında sıralanırken, Bir CDC 2016 çalışması, Kaliforniya’nın tüm ABD eyaletlerinin en yüksek 11. Hiv oranına sahip olduğunu tahmin ediyor.

Schmid gibi daha kamuya açık görünen insanlar ortaya çıktılar ve test, tedavi ve önleme seçeneklerini tartışmaya başladılarsa, diğerlerinin test edilmelerini, durumlarını paylaşmalarını ve başkalarını eğitmeye başlayarak, eyaletteki ve ülke çapındaki HIV oranlarını azaltmalarına yardımcı olabilir.

İşte Karl Schmid’in 10 hünerli fotoğrafı:

Related Stories

Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast