Hornet 50 Milyon Sağlık Müdahalesi ve 6 Yıllık ‘Know Your Status’ Girişimini Kutluyor, Gey Uygulamaları İçin Bir İlk

Hornet 50 Milyon Sağlık Müdahalesi ve 6 Yıllık ‘Know Your Status’ Girişimini Kutluyor, Gey Uygulamaları İçin Bir İlk

Be first to like this.

This post is also available in: English Español

Küresel HIV salgını, LGBTQ topluluğu üzerinde ciddi bir etkiye sahip olmaya devam ediyor. Eşcinsel ve biseksüel erkekler orantısız olarak hastalığa yakalandılar ve yeni enfeksiyonlar artmaya devam ediyor. Hornet her zaman HIV testi, tedavisi ve önlenmesi ihtiyacını ciddiye almıştır. Dünyanın önde gelen eşcinsel sosyal ağı olarak, bu uygulama uzun zamandır bu tür konular üzerinde öncü olmaya çalışmıştır. Hornet 2018’de, insanları HIV durumununu öğrenmeye teşvik etmeyi ve düzenli olarak test yaptırılması gerekliliğini hatırlatmayı amaçlayan “Know Your Status” (KYS) girişiminin altıncı yılını kutluyor.

2011 yılının Ekim ayında Hornet, kullanıcılarının kampanyaya gönüllü olarak kaydolmalarını ve son test durumlarını kendi profillerinde bildirmelerini isteyerek, bu tür bir girişimi ortaya çıkaran ilk uygulama. Kullanıcılara daha sonra da, eğer HIV-negatiflerse tekrar test yaptırmaları ve eğer HIV-pozitiflerse bu durumla ilgilenilmesi gerektiği hatırlatılacaktır. Bu özellik, önlemenin ötesine geçer, HIV pozitif erkeklerin bakımlarıyla aktif olarak ilgilenmelerine yardımcı olur ve tüm HIV durumlarını olumlayan bir toplumu teşvik eder.

Ayrıca, diğer eşcinsel uygulamalarının aksine, Hornet, kullanıcılarının güvenliğini asla tehlikeye atmadığından emin olmak için, güvenli bir HTTPS bağlantısına ve çevrimiçi bankacılıkta bulunanlara benzer SSL sertifikalarına güveniyor.

2014’te KYS özelliği, kullanıcıların yakındaki test merkezlerini kolayca bulmasını ve muayene takvimi belirlemesini sağlamak için Amerika Birleşik Devletleri, Filipinler, Tayland ve Brezilya’da güncellendi .

Hornet’in şu anda 27 dilde 25 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan “Know Your Status” özelliği, UNAIDS’in bu 2017 raporuna göre “Damgalamayı azaltarak, PrEP bilgisini ve viral baskının faydalarını artırmayı amaçlıyor”.

Bu girişim, Hornet’in kendisini LGBTQ topluluğunun sağlığı ve iyiliğine adadığı birçok yönden biridir. Şirketin Kıdemli Sağlık İnovasyon Stratejisti Alex Garner sürekli olarak Hornet’in, kişisel ve cinsel sağlıkları hakkında bilinçli kararlar vermede kullanıcılara yardımcı olabileceği yenilikçi yolları ortaya çıkarmaya çalışır.

Hornet kısa bir süre önce eşcinsel erkeklere yönelik yaygın cinsel sağlık sorularını yanıtlayan sağlık uzmanlarını konu alan bir Bir Profesyonele Sorun video serisi yayınladı. Seri İngilizce, İspanyolca, Çince ve Fransızca olarak mevcuttur.

HIV damgasının topluluk üzerinde derin bir etkisi vardır ve Hornet, bu damgayla savaşmak ve her durumdaki erkeğin moralini yükseltmek için yaşanmış HIV deneyimleri ile PrEP kullanımını pazarlama kampanyalarına entegre etmiştir. Hornet, ECDC ve UNAIDS .

Brezilya’daki PrEP hakkındaki sınırlı bilgiye karşılık, Hornet bu yeni önleme seçeneği hakkında gey erkekleri bilgilendirmeye yardımcı olmak için bir PrEP farkındalığı kampanyası başlatmıştır. MSM popülasyon büyüklüğü tahminleri dâhil, Johns Hopkins Üniversitesi, amfAR, Emory Üniversitesi ve MSMGF ile birlikte yeni araştırmalar yürütülmektedir.

Hornet aynı zamanda, İstanbul ‘da HIV testi uygulaması için erkekleri işe almak ve HIV’in MSM içindeki ciddi etkisini göstermeye yardım etmek için Türkiye’de Pozitif Yaşam Derneği ile de ortaklık kurdu .

Ayrıca Hornet kurucusu Sean Howell, Johns Hopkins Kamu Sağlığı Okulu yönetim kurulunda yer almaktadır ve 50 üyeden, 14 devlet başkanından ve kendisinden oluşan Birleşmiş Milletler HIV Önleme Koalisyonu’nun kurucu üyelerinden biridir. Eşcinsel erkeklerin güncel HIV tedavilerine, önleme bilgilerine ve seçeneklerine erişimini sağlamak için ECDC, UNAIDS, Brezilya Sağlık Bakanlığı, MSMGF ve diğerleri ile birlikte çalışmıştır.

Hornet, dünyanın en iyi eşcinsel sosyal ağını yaratma ve anlamlı bağlantılar arayan erkekler için dijital bir ev kurmayı amaçlayan misyonunun gayreti içinde, eşcinsel erkeklerin cinsel sağlığının önemini uzun zamandır ön planda tutmaktadır. Hornet’in HIV testi, önleme ve durum bilinci konusundaki çalışmaları en yüksek önceliklerinden biri olmaya devam edecektir.

Related Stories

Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast