Ayrıcalıklı: “Etiketler” Dizisinin Yönetmeni ile Oturduk, Kolombiya’daki İlk LGBTQ Serisi Ağ TV’de Yayınlandı

Ayrıcalıklı: “Etiketler” Dizisinin Yönetmeni ile Oturduk, Kolombiya’daki İlk LGBTQ Serisi Ağ TV’de Yayınlandı

Be first to like this.

This post is also available in: العربية English Español Português

6 Mayıs Pazar günü, Telepacífico ağında ‘da Etiketler dizisinin ilk bölümü yayınlandı . Kolombiya’da ağ televizyonu için üretilen ilk yüksek üretim kalitesi dramatik dizisi olarak, engelleri yıkıyor ve birkaç LGBTQ karakterini takip etmesi onu daha da önemli hale getiriyor. Etiketler , her pazar günü saat 10’da izlenebilir. Telepacífico’da ve her Pazartesi günü telepacifico.com/labels .

Beş bölüm boyunca, Etiketler, birkaç tanesi LGBTQ harflerini takip eden dört hikayeyi paylaşıyor. A onları mong hikayesi Verónica ve Alejo . O bir düz erkeğe aşık bir trans kadın, Alejo gelene kadar (kendisi bir trans adam) ve her zaman ‘erkek’ ve ‘kadının’ ne olduğuna inandığını yeniden düşünür.

Jeffer ve Nata arkadaşlıklarını erotik bir oyunla test eden bir çift arkadaş. Bu da onların her zaman sevgiye ve kendilerine inandıkları şeyi yeniden düşünmelerini sağlar.

Jacóbo ve Andrés, ilişkilerini tehlikeye sokan bir sırrı olan bir çift. Alcides ve Fabio, bir gece ahenkle karşılaşan iki yabancıdır ve hikayeleri böyle başlar.

Este domingo 13 de mayo a las 10:00PM en Labels #LasEtiquetasMienten ??????

A post shared by Telepacífico (@telepacifico) on

Hornet, bu çığır açan proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için Etiketler , Edwin Restrepo yöneticisi ile oturdu.

HORNET: Etiketler projesi nasıl doğdu?

EDWIN RESTREPO: İlk olarak 2011 yılında üniversitemdeki tezim olarak doğdu. Sinema ve Dijital İletişim okudum. Ancak yıllar sonra bunu Valle del Cauca hükümetinin kamu politikaları ile mutabakata varılan Telepacico kanalının yöneticilerine ve Ulusal Televizyon Kurumu’nun desteğiyle sunarak projeyi onaylamaya ve projeyi ileriye götürmeye karar verdim. kendim de dahil olmak üzere yaratıcılarının yaratıcı kararları; Fotoğraf yönetmeni Juan Pablo Florian; ve Andrés Loaiza, Müdür Yardımcısı.

Neden Kolombiya’da ve dünyada şu anda Etiket gibi bir proje önemli?

Ülkeler arasında var olan kültürel uçurumun giderek azaldığını düşünüyorum ve dünya çapında meydana gelen kültürel ve sosyal ilerlemeler ile tutarlı olmalıyız. Sosyal ağlar bu boşluğu azaltmak için çok büyük bir penceredir. Şu anda Kolombiya, 50 yıldan uzun süredir silahlı bir çatışmadan yeni çıkmıştı ve birkaç nesle ölüm ve şiddet doymuştu.

Ülkenin bu tarihsel anısında, bağışlama, uzlaşma ve herşeyin ötesinde barışı tesis edebilmek için gerekli adımları atmak önemlidir ve bu sevgi ve hoşgörünün tezahürleri bizi daha da yakınlaştıran bağları kurmaya yardımcı olabilir.

Bu projeyi yapmak için sizi ne motive etti?

Bana göre LGBTQ evren ve LGBTQ popülasyonu her zaman basmakalıp hatta ulusal sahnede karikatürize edilmiş. Bütün bunlar 25 yıldan beri, aslen Cali’den olduğum şehirdeki bir gece hayatı girişimcisi olarak tanıdığım gerçekliğe yabancıydı. Bu yüzden, bildiğim bu evrenin mümkün olan en büyük dürüstlüğünü anlatmayı ve diğer yapımlarda yeterince temsil edilmeyen ya da çarpıtılmış pek çok insana saygılı ve saygılı davranmayı motive ettim.

‘Evet’i ağdan almak kolay mıydı?

Başından itibaren Telepacífico kanalı proje ile ilgiliydi, çünkü Valle del Cauca hükümetinin tüm politikalarında tamamen kapsayıcı olan çalışma çizgisine karşılık geliyor. Ulusal televizyon otoritesinin, yürütme için kaynakları dağıtması için adımlar atıldı.

Pazar günleri Telepacífico ve her pazartesi günü çevrimiçi yayınlayan Etiketler ’i kaçırmayın. 

Öne çıkan görüntü Telepacífico

Quantcast