Nike, Diesel ve Avon, Hornet’in Dünya Çapındaki Çalışanına Göre 2017 En İyi LGBT Reklamlarını Yayınladı.

Nike, Diesel ve Avon, Hornet’in Dünya Çapındaki Çalışanına Göre 2017 En İyi LGBT Reklamlarını Yayınladı.

Be first to like this.

Hornet takımları, bu yıl piyasaya çıkan geniş bir LGBT rekoru seçimleri izlediler. En çarpıcı olanı, LGBT kişilerin reklamcılıkta bulunmasının, en azından LGBT insanlara karşı en çok ayrımcılığın kaldırıldığı ülkelerde, daha sıradan olmasıdır.

Hornet, Brezilya, Fransa, Tayland, Hindistan ve Avustralya gibi pek çok ülkeden gelen bu yıl özellikle ön plana çıkan 10 LGBT reklâmını seçti. Bu video reklamlar geniş bir tema paneli sunar ve genel halka ve LGBT izleyicilere yöneliktir. Bazı markalar, Airbnb gibi Avustralya’da evlilik lehine politik bir tavır sergilerken diğerleri bazen eğlenceli veya hareketli bir şekilde LGBT kişilere yönelik klişelere veya damgalayıcılara karşı savaşırlar.

Bu ilk 10’da üç LGBT reklam oldukça net bir şekilde ortaya çıktı ve Hornet takımlarından 2017 yılının en iyi LGBT reklamı olarak en fazla oy aldı. Bu reklamlar Nike, Diesel ve Avon’dan geldi ve aşağıda tartışacağız.

1. Nike’nin son kampanyası vogue dancing efsanesi Leiomy Maldonado’nun yıldızlarıdır

“Doğru Olun” Nike kampanyasında efsanevi Leiomy Maldonado’nun voguing’in “Wonder Woman”ı olan bu reklam var. Bu, Nike’nin reklamlarında ikinci kez bir trans atleti kullanmasıdır.

2. Dizel, ‘“Duvar yapma Aşk Yap” reklam kampanyasıyla politikleşmeye başladı

Marka, bu reklamın Başkan Donald Trump’ın Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika arasında bir duvar inşa etme konusundaki istekliliği konusunda doğrudan bir eleştiri olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Ancak, bu reklamda tasvir edilen durumların ve çiftlerin çeşitliliği, bu konunun çok ötesine geçti ve David LaChapelle’in filmindeki çalışmaları, aşkın hiçbir engel olmadığını bildiğini gösteriyor. Zaten bunu biliyorduk, ama bunu tekrar tekrar söylemek her zaman iyidir.

3. Avon kozmetik reklamı, transeksüel yetenek içeriyor

Kozmetik markası: “ColorTrend, görmek istediğimiz yeni dünyayı kutlamak için yeni bir yüze sahip.” Brezilya’da Avon bu yeni güzellik ürününü somutlaştırmak için trans bir kadın seçti.
   

Yılın diğer en iyi LGBT reklamlarını keşfedin:

4. Transeksüel bir anneye sahip Vicks Reklam, Hindistan’da viral gidiyor

5. Renault reklamında lezbiyen bir çift içeriyor

6. İnsanlar Coke’un eşcinsel dostu reklamını sever

7. Bir gay çalışanı kendini kanıtlamak için çok çalışıyor

8. Airbnb, yeni reklam kampanyasıyla Avustralya’daki eşcinsel evlilik tartışmasına katıldı

9. Bu garip saatlerde queer ilişkilerinde insanları #HoldTight’a çağırma

10. Cep telefonu şirketi reklamı iki babayı içeriyor

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Quantcast