Gay Oyun Dünyasında Bir Sarsıntı: GaymerX ve MidBoss Yüzü #MeToo İddiaları

Gay Oyun Dünyasında Bir Sarsıntı: GaymerX ve MidBoss Yüzü #MeToo İddiaları

Be first to like this.

This post is also available in: English

Matt Conn, LGBTQ oyun kurgusu GaymerX ve video oyun geliştirme stüdyosu MidBoss’un kurucusu – queer-inclusive title Salt Okunur Anılar bu hafta eski MidBoss çalışanlarından kaynaklanan cinsel suistimal iddialarıyla ilgili olarak istifa etti. Conn’in istifasını takiben, şirketin kurucu ortağı ve başkanı Toni Rocca, yeniden yapılanma değişikliklerine söz veren GaymerX ve Midboss’un kontrolünü üstlendi. Hemen ardından, eski bir şirket gönüllüsü Rocca’yı karşılıksız bir geldikten sonra “savaşan” manifaturayla suçladı ve başka bir kişi Rocca’yı ırkçılık nedeniyle suçladı.

Tam açıklama: Hornet, önceki GaymerX etkinliklerinde medya sponsoru ve katılımcı olarak hizmet verdi.

23 Mart’ta, eski MidBoss çalışanlarının bulunduğu Jessica Levine adında bir müzisyen Twitter üzerinden hak iddia etti ona Conn’in görevi kötüye kullanma ve MidBoss’un işlerinden dolayı onlara ödeme yapmalarını anlattı. Ancak Levine, kaynaklarının ileriye gelmekten korktuğunu iddia etti çünkü “[Midboss] küçük bir stüdyodur ve [onlardan] izlerini takip etmek kolay”, çünkü konuşma için çileden korkuyordu.

Ertesi gün, Tyler Gausvik – kalite güvencesi, topluluk yönetimi, pazarlama ve ekip yönetimi ekiplerinde 2015 yılında sekiz ay boyunca çalışan eski bir MidBoss çalışanı – “tweetediyor” diye deneyimledi “Bir sürü cinsel taciz/yanlış davranış, duygusal manipülasyon ve diğer gerçekten zehirli davranışlar. Konuştuğumda dava açıldım. ”

Gausvik ayrıca “profesyonel olmayan bir sürtük olarak adlandırılan ve uygunsuz cinsel işyerinde davranış/taciz ve tımarlamaya” maruz kaldığını ve “tam zamanlı çalışma için asgari ücretten daha az” olduğunu iddia ediyor.

Gamesbeat, Gausvik ile bir röportajda Küçük bir başlangıç video oyun stüdyosu olan MidBoss’un şikayetleri ele almak için insan kaynakları bölümünün olmadığını söyledi. Gausvik ayrıca, Conn’in kendisini endişeleri hakkında kamuoyu önünde konuşması halinde yasal yollarla tehdit ettiğini iddia ediyor.

Matt Conn

“Söylediğim hiç bir şey doğru değildi,” diyen Gausvik GamesBeat’a şunları söyledi: “Yasal bir şans olsa bile konuşmaya devam etmeyeceğim, çünkü o kadar param yoktu.”

Bir haftadan kısa bir süre sonra işten ayrıldığını söyleyen bir kerelik MidBoss çalışanı olan George Diez, Conn’in onun bakımını yapmasını önerdiği tweetledi . daha yakışıklı olmak için sakal. Aynı zamanda Conn’i özel Facebook mesajlarını bir zamanlar arkadaşına götürdüğünü, Diez’in erkek arkadaşına yüzüne hakaret ettiğini ve onunla birlikte ayrılmayı önerdiğini iddia etti. Son olarak, Diez Conn’in işyerinde porno gösterdiğini ve Conn’in erkeklerin evlendikleri düğünlerde sevdiklerini bir kez daha belirttiğini iddia ediyor.

Bu suçlamalara yanıt veren bir tweet attığında, Conn yazdı, “Davranışlarımla ilgili olarak, kasıtlı olarak kimseyi rahatsız etmeyi denemedim; ama yoğun yönetim tarzım ve geleneksel olmayan yaşam tarzımın insanları kapattığını ve eğer istersem Doğru davranmam gereken bir kariyerim var. ”

Yine de, 26 Mart’taki bir tweet’le ilgili olarak, Conn yazdı, “Etkili olarak derhal GaymerX’ten ve bununla ilgili tüm faaliyetlerden istifa ediyorum. Kalan çalışanların bordrolarının ele alındığından emin olduğumda, MidBoss’tan da bir izin alacağım. ”

“Köşeleri kestim ve ben garip bir adamım ve insanları bir çok yöne soktum ve bunu yapmak istemiyorum,” dedi Conn GamesBeat’e. “Ama asla kimseyi rahatsız hissetmeme niyetim yok ve daha iyiye gitmem gerekiyor. Hiç kimsenin istemeden bir şey hissetmesini istemedim. Özellikle de geriye baktığımda, farklı bir şekilde yapabildiğim birçok şeyin olduğunu anlıyorum. .”

Toni Rocca

26 Mart’ta, Rocca duyurdu , Conn’in çıkışını takiben MidBoss’u denetledi. Trans oyun eleştirmeni Katherine Cross’un bir makalesinde bulunan Conn’in davranışını ele alan Rocca, Conn’in bazı davranışlarının erkek arkadaşının ve babasının son ölümlerine bağlı olabilir.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast