Avusturalya Milletler Topluluğu Oyunları Şampiyonu Tom Daley, Homofobiyi Kınıyor!

Avusturalya Milletler Topluluğu Oyunları Şampiyonu Tom Daley, Homofobiyi Kınıyor!

Be first to like this.

This post is also available in: English Português Русский

Tebrikler Tom Daley! Açık eşcinsel dalgıç, dalış partneri Dan Goodfellow ile, İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları’ndaki 4. altın madalyasını kazandı. Tabi ki, bir altın madalya kazanmak size dünya çapında duyulabilecek bir megafon verir ve şampiyon Tom Daley, İngiliz Milletler Topluluğu’na eşcinselliğin bir suç olmadığı çağrısında bulundu.

Bu yılın Milletler Topluluğu Oyunları -temelde Olimpiyatlar gibi, ancak sadece Milletler Topluluğu’ndaki 53 ülke katılıyor- Avusturalya Gold Coast’ta yapıldı. Tartışmalı ancak bağlayıcı olmayan posta yolu oylamasıyla, Avustralya’da eşcinsel evliliği kısa süre önce yasallaştırıldı . Daley :

Gold Coast’a gelip, açık bir eşcinsel olarak yaşayabilmemiz gerçekten önemli. O atlama tahtasında durduğunuz sırada, kendinizi olduğunuz şekilde rahat hissetmek istersiniz ve burada yer alan 37 Milletler Topluluğu ülkesi için bu söz konusu değil.

Büyük Britanya’nın Tom Delay’i

Milletler Topluluğu Oyunları Federasyonun’un genel müdürü olan David Grevemberg, oyunlara herkesi davet etmek için çalıştıklarını söyledi. Grevemberg, 2014 ve 2018 yıllarındaki son iki etkinliğin “eylem tarihlerindeki en kapsayıcı etkinlikler” olduğunu söyledi.

Grevemberg, “Milletler Topluluğu Oyunları’nın herkes için daha geniş küresel tolersans, hoşgörü ve cesaret kaynağı olmasını umuyoruz.” diye ekledi.

Daley ayrıca, bu Mayıs’ta herkesin bildiği gibi homofobik olan Rusya’da gerçekleşecek bir sonraki etkinliği dünya dalış serisi hakkında konuştu: “Vizemde bir ‘koca’ olarak belirtilmeliyim. Rusya’ya gitmek korkutucu olabilir; bir kocanız olduğunu bilen birçok insanın önünde yarışmak durumundasınız. Tüm bu şeylerle yüzleşmeli ve bir şeyleri değiştirmeye çalışmalısınız.”

Milletler Topluluğu Oyunları’nda altın madalya kazanan Tom Daley hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast