Ufak bir hatırlatma: Bir çok pedofil ve çocuk istismarcısı heteroseksüeller(ve trans olmayan bireylerdir)

Ufak bir hatırlatma: Bir çok pedofil ve çocuk istismarcısı heteroseksüeller(ve trans olmayan bireylerdir)

Be first to like this.

This post is also available in: English Português ไทย

Hatırlayabildiğimiz kadarıyla, homofobikler LGBTQ karşıtı duygularını bizleri pedofillerle kıyaslayarak besleyip arttırdılar. Bizim çocuklara cinsel tacizde bulunup onları eşcinsellere dönüştüren seks avcıları olduğumuzu iddia ettiler. Tacizcilerin çoğunlukla eşcinsel olduğunu ve LGBTQ topluluğunun pedofiliyi yasal bir cinsel çekim olarak normalleştirmeye çalıştıklarını( Sağ kesimin böyle bir şey olmadığından dolayı defalarca değişik şekillerde işleyip değiştirerek attıkları bir iddia) söylediler. Sadece gerçek cinsel kimliği ile eşleşen tuvaletleri kullanmak isteyen trans bireyler özellikle tutucu kesim tarafından çocukları tuvalette istismar edemeden duramayan pedofiller olarak suçlanıyorlar.

Hatta geçtiğimiz günlerde, Sağcı oyuncu ve internet fenomeni James Woods bir fotoğraf tweet atarak (below) LGBTQ topluluğunun pedofiliyi ailelerinin bir parçası olarak kucakladığını beyan etti.

Tam da şimdi kanıtlanmış sosyolojik bir gerçeği göstermenin sırası: Pedofillerin oldukça büyük bir kısmı aslında heteroseksüel(ve trans olmayan bireylerdir.)

Pediatrics dergisinde yayınlanan 1994 yılı çalışmasında, üç araştırmacı bölgedeki bir çocuk hastanesi yardımıyla 269 çocuk cinsel taciz vakası inceledi. Araştırmacılar her bir vakaya ait grafikleri ayrı ayrı gözden geçirerek — %78’i kız, %28 erkek kurban içermekte — suçlu olduğu iddia edilen kişilerin cinsiyetini ve eşcinsel, lezbiyenyada biseksüelolduklarının bildirilip bildirilmediğini tespit ettiler.

Çocuk istismarı ile suçlanan 269 bireyin sadece ikisinin eşcinsel, lezbiyen yada biseksüel olduğunu buldular. Bu tüm vakaların sadece %0,7’sini oluşturmakta. Bu da demek oluyor ki vakaların %99,3’lük bir kısmında pedofiller aslında heteroseksüellerdi.

Bir çok geçmiş cinsel kimlik adına olan çalışmalarda, pedofililer ve çocuk tacizcileri birbirleriyle karıştırıldı.

Psikoloji Profesörü Gregory M. Herek çocuk istismarı üzerine yapılan geçmiş araştırmalar tarafından kazara pedofilleri ve çocuk tacizcilerini aslında birbirlerinden farklı terimler olmalarına rağmen aynı kefeye koyulduğunu söylemekte.

“”Pedofili” aslında “Henüz ergenlik çağında olan çocukların cinsel partner olarak seçilmelerini karakterize eden bir yetişkin psikolojik rahatsızlığı” manasına gelmektedir. Ve çocuk tacizcileri genellikle onların gerçekten pedofil mi, yoksa sadece diğer fırsatçı avcı türlerinden biri olup olmadıklarını öğrenmek amacıyla sorgulanmamaktadırlar” Herek söylemekte.

RELATED | The ‘Minor Attracted Persons’ Flag Appears to Be a Hoax to Connect LGBTQs with Pedophilia

Dahası, Herek ayrıca “Eski araştırmalar normalde bir çok çocuk tacizcisi diğer yetişkin bireylerle cinsiyetlerini gözetmeksizin hiç bir şekilde ilişki yaşamak istemezken, erkek çocuklarını taciz eden erkekleri yada kız çocuklarını taciz eden kadınları “eşcinsel” olarak sınıflandırmıştır.” diye eklemiştir.

Ayrıca tutuklanan çocuk tacizcileriyle ilgili olan geçmiş araştırmalar daha önce hiç yetişkin erkeklerle yada kadınlarlailişki yaşayıp yaşamadıklarını sormamışlardır. Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Bilimler Akademisi bir 1993 raporunda,”Bir çok erkek çocuk tacizcisi yetişkin erkeklere ilgi duymadığını bildirmiştir.” demiştir.

Sadece bir 1988 yılı çalışması (çoğunlukla şiddetle LGBTQ karşıtı olan Aile Araştırma Konseyi tarafından alıntı yapılan) çocuk tacizinden suçlanan erkeklerin %86’sının kendilerine homoseksüel yada biseksüel olarak tanımladıklarını söylemiştir. Fakat bu tek araştırma bu kanıya nasıl vardıklarını, bulgularını analiz etmeyi ve diğer çalışmalarla iş birliği yapmasını zorlaştırarak açıklamamıştır.

1994 yılı çalışmasının ardındaki araştırmacılar gey, biseksüel ve lezbiyen tanımlı insanların Amerika’daki toplam nüfusları oranlarında çocukları taciz etme olasılıkları olduğunu bulmuşlardır. Ve Amerika’nın sadece %3,8 nüfusu kendini LGBTQ olarak tanımladığından, çocuk tacizcileri ve pedofillerin tabii ki eğer yetişkinlere de cinsel ilgi duyuyorlarsa, heteroseksüel olarak tanımlanmalarının çok daha fazla olasılığı vardır.

Amerika nüfusunun yaklaşık %0,3’ünün transeksüel olduğu düşünüldüğünde, çocuk istismarcılarının, cinsel tacizcilerin ve pedofillerin büyük çoğunluğunun ayrıca trans olmayan bireyler tarafından oluştuğunu güvenle farzedebilriz. Wow. Belki de onların umumi tuvaletleri kullanmalarını yasaklamalıyız — sonuçta çocuklarımızın güvenliği daha önemli, dimi ama? (Sarcasm, iğneleme)

Kısacası, “LGBTQ insanları pedofili olmaya daha yatkındır” ifadesi tamamen içi şişirilmiş ve suç yada sosyolojik verilerle alakası olmayarak sadece homofobinin bir yansımasıdır.

RELATED | İnsanlar Gerçekten Pedofilleri LGBTQ topluluğuna bağlayan saçma posterleri Paylaşıyorlar

Tabii bunlar James Woods gibi büyük yobazları LGBTQ topluluğunu pedofiler ile aynı kefeye koymaktan alıkoymayacaktır. Ayrıca kendisi yaşça çok daha büyük olan James Woods 16 yaşındaki bir kızı ayartmaya çalışmaktan suçlanırken bu tarz bir iddiada bulunması oldukça gariptir. Ama yine de bu yazılanlar bir daha ki sefere birisi size bu nefret dolu ve doğru olmayan saçmalıklarla geldiğinde sizi onlara karşı donanımlı kılacaktır.

LGBTQ bireylerinin pedofili olmaya daha yatkın olduğunu söylen karşıtlara verilecek en iyi yanıt sizce nedir?

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast