Pop Müzik, Borsaların Yükselişi ve Düşüşü ile Daha Ya Da Daha Düşüyor, Diyor Ekonomistler

Pop Müzik, Borsaların Yükselişi ve Düşüşü ile Daha Ya Da Daha Düşüyor, Diyor Ekonomistler

Be first to like this.

This post is also available in: English 繁體中文

Bir Stok çalışması Pazar ve pop müzikler şaşırtıcı bir sonuca varmıştır: Borsa yükseldiğinde, pop şarkılar neşeli ve eğlenceli olma eğilimindedir ve borsa düştüğünde, onlar kasvetli ve öfkeli olma eğilimindedir. Bu borsa pop müziği teorisi zorunlu olarak yeni değil: Aslında, bir araştırmacı 1950’den 1985’e kadar şarkıların sesini ve tarzını analiz ederek ikisi arasında bir korelasyon buldu. Son zamanlarda, iki yeni araştırmacı teoriye bakmaya devam etti. 1985’ten borsaya yeni binyıla yansıyan bazı şarkıları ve türleri tanımladı.

Araştırmacılar Matt Lampert ve Euan Wilson, 2000 yılının başında borsada yüksek bir platoya ulaştılar. Bu platoya giden yıllar, sıradan bir Latin müziği ve Amerikan popu eşliğinde gerçekleşti.

“Zirveye çıkan yılda,” Lampert ve Wilson yazıyor, “sakız, R & B ve coşkulu Latin pop müziği grafikleri fırlattı. Ricky Martin ‘Livin’ La Vida Loca’dan bahsederken, ‘ Britney Spears, Christina Aguilera ve The Backstreet Boys ise 1 numaraya sahipken Carlos Santana ve Rob Thomas geçirdi. “Smooth”, sıradışı bir pop şarkısı olan 1 numaralı 12 haftada .”

Bu dönemi Dow Jones Industrial Average’ın (DJIA) düşüşüne tezat etmek, aynı yılın Başkanı Bill Clinton’ın görevden alınmasını izleyen Nisan 1998’i takip etti.

“[DJIA] daha fazla reddetti Lampert ve Wilson yazdıktan sonra (Nisan 1998) 4,5 yıl sonra% 57. “Angst-ridden endüstriyel kaya hareketleri Nine Inch Nails, nu metal (ağır metal, hard rock, rap ve endüstriyel grupları birleştiren) Korn ve Limp Bizkit ve Rockers Creed ve Rage Against the Machine’in 1999’da bir numaralı albümü vardı.” 

Borsa pop müziği teorisinin bir videosu:

Ancak borsa piyasasının pop müziği veya tersini etkilediğini düşünmektense, 1950’den 1985’e kadar olan pop müziğin orijinal çalışmasının yazarı Robert R. Prechter Jr., “Hepsi birbirini izliyor çünkü hepsi birbirinden kaynaklanıyor. Aynı sebep: Genel sosyal havasında artış ve düşüş. ”

“Ruh hali olumlu olduğunda insanlar mutlu müziği dinlemek istedikleri zaman, kıyafetli giysiler giymek istiyorlar ve borsa hissesi almak istiyorlar. Olumsuz bir ruh halindeyken, eğilimleri ters yönde.”

Yakın zamandaki bir pop müziği çalışması, son 30 yılda pop müziğin daha da üzücü hale geldiğini teorileştirdi. Bu dönemde borsadaki genel yükseliş eğilimine rağmen, yıllar . Tabii ki, bu çalışma borsa pop müziği çalışması gibi sadece tür ve en çok satan albümler yerine 600.000’den fazla şarkının şarkı sözü içeriğine ve enstrümantasyonuna baktı.

Bu borsa pop müziği teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda ses çıkar.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast