Dünya çapındaki yeni PrEP teslimat hizmeti, HIV korumasını kapınıza getiriyor.

Dünya çapındaki yeni PrEP teslimat hizmeti, HIV korumasını kapınıza getiriyor.

Be first to like this.

This post is also available in: English Español 繁體中文

Birçok queer erkeği, PrEP’in ‘temas öncesi profilaksi’ (HIV’i önlemede son derece etkili bir ilaç) olduğunu bilir, ancak çoğu bunun nasıl elde edileceğini bilmez. Neyse ki PrEP First adlı yeni bir web sitesi ( http://prepfirst.org/ ) bunu isteyen herkesin kapısına kadar ulaşmasını sağlıyor ve bu PrEP teslimat hizmeti açık, anlaşılması kolay, adım adım talimatlara sahip.

İngilizce, Fransızca, Portekizce ve Çince olarak sunulan web sitesi, tüm adımları içeriyor.

Temel olarak, bir kan testi yapıp PrEP için size bir reçete yazacak olan doktorunuza danışırsınız. Ayrıca yerel cinsel sağlık kliniğinde HIV / Hepatit kanı taraması ve böbrek fonksiyon testi de yaptırabilirsiniz. Bu testler HIV-negatif olduğunuzdan ve PReP’in sizi olumsuz etkilemeyeceğinden emin olmak içindir.

Daha sonra, doktorunuzun reçetesini veya yerel klinik laboratuvar raporunu PrEP First’e gönderirsiniz ve onlar da çevrimiçi ödemenizi hazırlar. Tüm kredi kartlarını kullanarak Paypal, Alipay veya doğrudan banka havalesi yoluyla ödeme yapabilirsiniz. Ardından, evinize kadar gelecek olan PrEP’i 7 ila 15 gün içinde teslim alacaksınız.

Güvenli, muhafazalı, sağduyulu ve garantili.

Üç farklı çeşit PrEP’ten üç aylık stok sipariş edebilirsiniz: ABD’de Gilead tarafından üretilen Truvada (395 $), Hindistan’da Mylan tarafından üretilen Ricovir-EM (169 $) ve Tayland’da üretilen Ricovir-EM (115 $).

Son ikisini hiç duymamış olanlar için, onlar PrEP’in jenerik versiyonlarıdır. Tayvan’da bir cinsel sağlık doktoru olan Dr. Stephane Ku, jenerik versiyonların Truvada ile neredeyse aynı içeriklere ve üretim yöntemlerine sahip olduğunu söylüyor.

Ku, “Dünyadaki birçok insan antiretroviral rejiminin bir parçası olarak jenerik tenofovir ve emtrisitabini etkin bir şekilde alıyor.” diyor. “Bu nedenle, Truvada markasına erişimi zor olan insanlar için, PrEP makul bir seçenek.”

PrEp First, Love Foundation tarafından yönetiliyor ve Tayland Love Clinic tarafından işletiliyor. Love Foundation’ın misyonu farkındalık, eğitim ve danışmanlık yoluyla erkek erkeğe cinsel sağlık üzerine odaklanır.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast