Bu Rus Insta-İri Kıyımı, 5 Bölümlük Fotoğraf Kurgusu Aracılığıyla, Çeçenistan Tasfiyesiyle Mücadele Etmek İstiyor

Bu Rus Insta-İri Kıyımı, 5 Bölümlük Fotoğraf Kurgusu Aracılığıyla, Çeçenistan Tasfiyesiyle Mücadele Etmek İstiyor

Be first to like this.

This post is also available in: العربية English Español Português ไทย

Rus sanatçı Alexander Abramov eşcinsel olduğunu ilk olarak eski Sovyet ülkesi Kazakistan’da büyürken fark etti; ilk eşcinsel deneyimleri, uyuşturucu deneyimleri ve LGBTQ karşıtı dolu bir toplumda büyümenin getirdiği duygusal yaralar hakkında günlükler tutmaya başladı. Abramov Lex olarak bilinen hoş ve kaslı Instagram modeli yakın zamanda beş ciltten oluşan Uncovered adlı ilk iki kitabını yayınladı. Kitaplar, samimi ve seksi fotoğrafların yanısıra, 20 yıllık günlüklerinden alıntıları birleştiriyor.

Lex, üç yıl önce Moskova’dan New York’a taşındıktan sonra, hayatının yolculuğunu sanat olarak yeniden tasavvur etmek için moda ve fotoğrafçılık konusundaki geçmişinden yararlanmaya karar verdi.

Abramov Lex, genç bir adamken

13 yaşında geçirdiği bağırsak operasyonu nedeniyle uzun boylu ve zayıf büyümüş, hasta bir eşcinsel gençti. Fakat zamanla, bugün olduğu 104 kiloluk kaslı modele dönüştü. Uncovered , beş farklı çekici karakter (bir kovboy, bir paralı asker, bir ormancı, bir ustabaşı ve bir denizci) üzerinden, onun genç eşcinselliği, hastalığı, kendisini keşfi, göçü ve nihai erkekliğinin hikayesini bir fotoğrafik yolculuk olarak anlatıyor.

Uncovered‘ın her bir cildi, Lex’in günlüklerinin farklı bölümleriyle, başka bir karakterin peşinden gider; bir yandan onun yaratıcı fotoğraf aşkını paylaşırken, aynı zamanda LGBTQ gençliğinin ortak olan bazı mücadelelerini aydınlatır.

Hornet’e “Ne tür karakteri oynayabileceğimi düşündüğümde -gür sakallı biriyle başladım- daha çok, hemcinslerime karşı arzu hissetmeye başladığım ilk zamanlardaki tüm cinsel fantezilerim tarafından yönlendirildim. Tüm bu karakterler, -nasıl desem-, ‘gey kültüründe’ seks sembolleri olarak görülür. ” diye anlatıyor.

Onların çeşitliliği ona, çekimleri için mekânlarımı denemenin yanı sıra, görünümlerini çeşitlendirebilme fırsatı verdi. İlk cilt ‘kovboy’un, ikinci cilt ise ‘paralı asker’in peşinden gidiyor.

Uncovered 1. Ciltten Alexander Abramov (namı diğer Abramov Lex): Kovboy

Uncovered ayrıca, deneyimlerini çevresindeki öğelerle birlikte ele almaya ve gençlik duygularının o zamanlar ne kadar gerçek ve dolaysız hissettirdiğini açıklamaya yardımcı olmak için, önceki günlük girdilerine onun yetişkin prospektifini de ekliyor. Lex, süreci duygusal boşalma olarak adlandırıyor.

“Kazakistan Cumhuriyeti’nde doğmuş ve 20’li yaşlarının çoğunda Rusya’da yaşamış bir eşcinsel olarak, kendi deneyimimden, bu ülkelerdeki eşcinsel hakları (ve onların eksikliği) ile ilgili korkunç durumu biliyorum.” diyor.

“O zamanki erkek arkadaşımla birlikte fotoğraflarımızı paylaştığım için Instagram hesabımdan direkt mesajlarla ölüm tehditleri almaya başladığım zaman sürekli şunu düşünüyordum: Bu bugün, sadece sosyal medya hesabımdaki bir tehdit, fakat yarın gerçek hayatta, bir sokakta olabilir ve kimse beni ve sevgilimi korumaz.”

Abramov Lex’in kitabı, Uncovered

Lex, eski Sovyet ülkelerindeki gey yaşamın genellikle korkuyla dolu olduğunu söylüyor. Bu nedenle bölgedeki LGBTQ gençliğini korumaya yardımcı olmak için her bir kitabın gelirinin % 10’unu, Çeçenistan ‘daki eşcinsel insanları hedefleyen kaçırılma, işkence ve cinayetlerle süregelen mücadelede LGBTQ bireylerin kurtuluşuna yardımcı olmak için Hornet’in de birlikte çalıştığı Rusya LGBT Ağı ‘na bağışlıyor.

Lex, “Umarım Rusça LGBT Ağı‘na bağışlanan % 10’luk gelir payı, bir başka adama kendisine karşı dürüst olma ve benim yaptığım gibi gitmek için yeterince cesur olma fırsatı verir.” diyor.

Abramov Lex’in Uncovered kitabının birinci ve ikinci cildini almak için burayı tıklayın.

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast