#DecriminalizeLGBT için Devam Eden Mücadele: Dört Farklı Kararlılık ve Cesaret Öyküsü

#DecriminalizeLGBT için Devam Eden Mücadele: Dört Farklı Kararlılık ve Cesaret Öyküsü

Be first to like this.

This post is also available in: English Español Português Русский ไทย 繁體中文

Devam eden #DecriminalizeLGBT kampanyasımızın bir parçası olarak, çalışan organizasyonları ve bireyleri vurguladık Dünyadaki LGBT kişilerin haklarını korumak ve savunmak. Hükümetler LGBT topluluğuna karşı gittikçe daha fazla düşmanlaştıkça, aktivistlerin ve organizatörlerin çabaları giderek daha fazla önem kazanıyor.

Son birkaç ay içinde paylaştığımız öyküler, bu konuyla ilgili önemli bilgiler sağladı ve LGBT deneyiminin suçlaştırılması konusundaki anlatısını genişletmeye yardımcı oldu. Farklı ve karmaşıklar ama kararlılık ve cesaretle dolular. İşte öne sürdüğümüz hikayelerden bazıları.

Kenya’daki dönüm noktası davası, bir oyun değiştirici olma potansiyeline sahiptir. Kenya Ulusal Gay ve Lezbiyen İnsan Hakları Komisyonu (NGLHRC), orada LGBT karşıtı yasaları yürürlükten kaldırmak için çalışıyor. Komisyon, Kenya anayasasını ve LGBT kişilerin temel insan haklarını ihlal eden eski ceza kanunlarına meydan okuyor. Kararın Nisan ayında yapılması bekleniyor ve NGLHRC ile toplumun iktidar için hazırlaması gerekiyor, çünkü ne şekilde olursa olsun Kenya’daki ve Afrika’daki LGBT bireyler üzerinde derin bir etki yaratacaktır. burayı tıklayarak NGLHRC’nin dövüşünü destekleyebilirsiniz.

OutRight Action International, dünya çapında LGBT haklarını geliştirmek ve savunmak için en önde yer olmuştur. Daha fazla bilgi edinmek için, bu lider insan hakları örgütü nin Yönetici Direktörü Jessica Stern ile konuşmaktan şanslıydık. Kuruluşun dünya çapındaki LGBT bireylerin yaşamlarını iyileştirme konusundaki inanılmaz çabaları hakkında.

Röportajda, buradan , Stern hisselerini kontrol edebilirsiniz. hükümetler LGBT bireylere karşı yaptıkları alçakça kötüye karşı sorumludurlar. Bu, belgelendirme ve raporlama, aktivistleri sahada dinleme ve önceliklerini yükseltme ve LGBT insanlar ve meseleler hakkındaki anlatıya karşı medyayla eğitim ve duyarlılaştırma kampanyalarına yatırım yapma anlamına geliyor. Önemli olarak, uluslararası sisteme yatırım yapmalıyız, böylece birisi devletin ellerinde ayrımcılığa, zulme veya işkenceye maruz kaldığında, adalet ve tazminat arayışında bulunacak bir araç olmalıdır. ”

Orta Doğu, Mısır’daki son crackdowns ile özellikle zorlu bir bölgedir. İran. Ancak Lübnan’da, büyük ölçüde Georges Azzi gibi LGBT aktivistlerin sıkı çalışmasından dolayı mütevazı kazanımlar oldu.

Azzi, Araplar için Özgürlükler Vakfı ‘nın (AFE) Yönetici Direktörüdür. Bize karşılaştıkları zorlukları, koalisyonları inşa etmeyi ve suç işlenmesini öncelik sırasına koyduğunu söyledi. Azzi, “LGBT haklarının bir lüks olmadığını hatırlamak önemlidir. İnsanlar asla ‘Bu öncelik değil,’ dememeliler. Hikayelerimizi dinleyin ve paylaşın. Desteği istediğimizde ve suç işleyenler hakkında konuştuğumuzda bizi destekleyin. Fırsat bulduğunuzda farkındalığı artırın. ”Röportajın tamamını buradan okuyun.

Murat Renay – Türkiye’nin en büyük gey kültür dergisinin kurucusu GZone ve yazar ve aktivist – Türkiye’de LGBT olma deneyimi hakkında bir harika bir parça oluşturdu. Buradaki hükümet gittikçe daha muhafazakâr hale geldi, ancak aktivistler direnişlerinde ısrar ediyorlar ve Renay’ın paylaştığı gibi mücadelelerinde umut buluyorlar.

“Türkiye’deki LGBT bireyler her yıl daha da güçlenen muhafazakâr iktidar partisinin baskısı altında yaşıyorlar” diyor ve ekliyor: “Ancak hareketimizde her zaman umut olduğuna inanıyoruz. Tutumumuzu ve bu baskıya direnme yollarımızı değiştirmeyi öğrenmeye yönlendirmeliyiz. Daha fazla kabul görebilmek için yollarımızı değiştirmeliyiz. Bu yol kayalıklı bir yol olacaktır; ama bir gün ülkemizin çoğunluğunun haklarımıza saygı duymayı öğreneceğine inanıyoruz. Çünkü biz varız! ”

Suçlama ve sosyal adalet konularına öncelik verilmelidir. Uluslararası Lezbiyen, Eşcinsel, Biseksüel, Trans ve Intersex Derneği’nin ( ILGA ) hazırlanmasında içerik ve sosyal medya katılımı yoluyla suçlulaştırma konusunun ivme kazanmasını amaçlıyoruz.) Mayıs ayında Devlet Sponsorluğundaki Homofobi Raporu’nun yayınlanması . Dünya çapındaki cinsel yönelim yasaları araştırması 17 Mayıs’ta Uluslararası Homofobi, Transfobi ve Biphobia Günü’ne (IDAHOT) denk gelecek. IDAHOT’un teması “Dayanışma İttifakları” dır ve hepimiz birlikte çalışırsak, homofobinin durumunu değiştirebiliriz.

Hornet #DecriminalizeLGBT kampanyası hakkında daha fazla bilgi edinin buradaki .

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Quantcast