İsrailli Profesyonel Güreş Şampiyonu Rixon Ruas Eşcinsel Olduğunu Açıkladı ve Biz de Bunu En Seksi Fotoğraflarıyla Kutluyoruz

İsrailli Profesyonel Güreş Şampiyonu Rixon Ruas Eşcinsel Olduğunu Açıkladı ve Biz de Bunu En Seksi Fotoğraflarıyla Kutluyoruz

Be first to like this.

This post is also available in: English Español ไทย 繁體中文

İsrail Güreş Ligi’nin şu anki şampiyonu, Rixon Ruas olarak bilinen İsrailli güreşçi Nir Rotenberg, yakın zamanda yapılan bir röportajda, diğer LGBTQ güreşçilerine kendisinin asla sahip olamadığı rol modelini sunmak için eşcinsel olduğunu açıkladı.

Rixon Ruas, 8 Ekim 2017’de, İsrail Güreş Ligi’nin şampiyonu oldu. Şampiyonayı kazanmadan önce de, ligdeki arkadaşları onun eşcinsel olduğunu biliyordu. Ama kazandıktan sonra, bunu diğerlerine de açıklama gereği hissetti.

“Artık bir şampiyon olduğum için, sorumluluğumun boyutu ile eylemlerimin etkilerini anladım ve artık halka eşcinsel olduğumu açıklamanın vaktinin geldiğini biliyordum. Eğer genç bir güreşçi olarak eşcinsel bir rol modelim olsaydı, geçmişte yaşadığım korkular hiç olmazdı.” dedi.

Eşcinsellerin görünürlüğünü arttırmak istediğini ve aynı zamanda gey İsraillilerin ne kadar yol katettiklerini ve daha ne kadar ilerlemek zorunda olduklarını vurgulamak istediğini belirtti. İsrail, çoğunlukla gey karşıtı olan Orta Doğu‘da, LGBTQ dostu bir vaha olarak sıklıkla takdir edilse de, eşcinsel evlilikleri orada yasal değil (yine de başka bir yerde gerçekleştirilmiş olan eşcinsel evlilikleri kısmen tanınıyor) ve sözümona eski-gey dönüşüm terapisi, hemen hemen her psikoloji derneği bunun bir tür zihinsel taciz olduğu konusunda hemfikir olsa da, yasal olarak devam ediyor.

Ayrıca, ülkenin evlat edinme sistemieşcinsel çiftlere ikini sınıf vatandaş muhamelesi yapıyor ve ülke Filistinli LGBTQ bireylere, komşu ülkenin toprakları ve yerleşim yerleri üzerine asla bitmeyen savaşta eziyet ettiği için de eleştiriliyor.

Ruas, “Biz yalnızca öncülerimizin yürüttüğü mücadelelerin sonuçlarından gelen faydaların keyfini çıkarmak için değil, bizim arkamızdan gelenler için savaşmaya devam etmek için de buradayız. Görünüşte yeterince başardığımız için mücadele uğraşları durmuş birisi olmak istemiyorum. Hâlâ başaracak çok şey var.” diyor.

İsrailli profesyonel güreşçi Rixon Ruas’ın fotoğrafları:

Related Stories

Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast