Bedensel Utangaçlık:  Neden herkes “Makat hakkında” konuşmaktan bu kadar çekiniyor.

Bedensel Utangaçlık: Neden herkes “Makat hakkında” konuşmaktan bu kadar çekiniyor.

Be first to like this.

This post is also available in: English Español Português Русский ไทย Українська

Gay, Hetero, Biseks, Poliseksüel veya Aseksüel — bu makaleyi bedensel utanca referansı olan herkes Okumalı. “Makat” hakkında konuşabilmek seksüel ve bedensel utançın en bilindik konularından biridir. Biz bu bölgemizi görmezden gelmekle kendi bedensel utancımızı yaratmış oluruz. Oysa, bir çoğumuz için bu konu en çok çekinilen, endişe yaratan ve utanç hissedilen bölgemizdir.

Makatımız, pelvis boşluğumuzda (leğen kemiği bölgesi) bulunur; kendimiz ve başkaları ile kuracağımız bir ilişkinin en önemli kontak noktasıdır. Kontak demişken vücudumuzun her bölgesi bu amaca katkı sağlarken makatımızda hisleri tetikleyen neronların sayısı çok fazladır.

Beden utancından kurtulmanın ve “makatınızla” dostluk kurmanın sırları için neler yapmalisiniz?

1. Egzersiz yapın

Makat rahatlamak için dokunulmaya ihtiyaci olan bir bölgemizdir. Bu nedenle sizde makatınıza ve cinsel organlarınıza dokunarak, var olduklarını hissetmeli, dokunulabilen bir bölge olduklarını kabullenmeli ve yarattacağı hazzi deneyimlemelisiniz. Bu deneyim size ertozimden aldiğiniz hazzi tanımlayacaktır. Pelvis bölgesi gündelik stresimizin toplandığı gergin bir alandır. Makatınızı sevin ve sevdiğinizi hissetmek için masaj yapın, rahatladığınızın farkına varın.

2. Dokunun

3. Seksüel ve Bedensel Utancı Azaltin

Bedensel utancı azlatmaya başlamamnın en önemli adımı utanç duyduğunuz bölgelere dokunmaya başlamak ve dokunulmaktan aldığınız hazza ulaşabilmektir. Partnerinizle beraberliğinizi makatiniz üzerinden hissedebildiğinizde karşinizdakine verebileceginiz en değerli hazza ulaşmış olursunuz. Anal oyunlar iliskinize haz katar. Dokunulmaktan geri durmak, en derin duygularla yaşayacağınız hislerden kendinizi mahrum etmektir. Bedenlerimiz samimiyetle bağlanmanın aracıdır. Göz ardı etmeyin.

4. Seksüel konuları göz ardı etmek

Pelvis alanında stress bizim rahatlamayı sağlayıp, rahatlamanın hazzını hissetmeyi başarabildigimiz ana kadar, yaratacağı negatif etkiden dolayı başka seksüel sorunların baş göstermesine sebep olur. Görmezden gelmek ve bu bölge ile alakalı anksiyete duymak yada yaratmak, bedenimizde makatımızla iliski icinde bulunan diğer alanlarında gerilmesine sebep olur.

5. Keyf alın

En Önemlisi keyf almak ve hazza kavuşurken eğlenmektir. Anal oyunlarınıza, parmak oyunlarını, oyuncakları veya dilinizi katarak yeni boyutlar kazandırmayı ihmal etmeyin. Penisi olanlarınız fark edecekleri üzere prostatları ile penisleri arasında haz veren bir bağlantı vardır ve alt bedeni müdahil ederek gevşemek alacaginiz hazzi arttiracaktir.

Dr. Chris Donaghue, okutman, terapist ve “LoveLine” (Aşk Hattı) podcast’inin sunucusu, The Amber Rose Show‘de haftanın uzmanı ve  The Doctors gibi Televizyon dizilerinde yardımcı oyuncudur.” Sex Outside the Lines ” yazarıdır ve makaleleri The New York Times, Newsweek and National Geographic gibi bir çok magazin ve dergide yer almiştir. Twitter and Instagram dan kendisini takip edebilirsiniz.

Related Stories

Lulu Kobe Show’a Hazır Mısınız?
Hornet Türkiye App Store’a Geri Döndü
Quantcast